;

Çok gizli bir örgüt daha var

’nün kendi elemanlarından da sakladığı gizli bir örgütü var. Sayısı bini ancak bulur. Hepsi çocukluğundan beri tanınıp yetiştirilen isimler. Buradaki insanların yaptığı işler suça dönüşebilir. Bu gizli örgütten 10 kişiyi durdursanız örgüt çöker

Çok gizli bir örgüt daha var
Fetullahçı Terör Örgütü uzun yıllar boyunca devletin içine sızarak, tüm ülkeyi ele geçirecek bir mekanizmaya sahip oldu. 17-25 Aralık'tan sonra 15 Temmuz'da da halkın tokadını yiyen teröristleri yıllar önce ilk deşifre eden isimlerden biri de eski Emniyet Müdür olmuştu. Ancak Avcı'yı da hapse attı. Devrimci Karargah kumpası nedeniyle 4 yıl hapis yattı. Örgütün en gizli sırlarına vakıf olan Avcı, FETÖ'nün daha önce hiç duyulmayan sırlarını anlattı...

FETÖ'nün nasıl bir yapılanması var?
FETÖ'nün iki yapısı var. Birincisi legal yapısı... Okulların açılması, şirketlerin kurulması, yurt dışı bağlantıların kurulması gibi... İkincisi de kendi yapılanmasından da devletten de saklanılan bir yapı vardır. Bu gizli örgütü kendi elemanlarından da saklar. Örgüt içinde bilmeden de olsa deşifre edilebilir, devletin istihbaratı da bilebilir. Mevcut örgütten de saklanmış bir örgüt kurulmuştur. O gizli örgütü kuramazsanız bu yapı dağılır yıkılır.

Bu gizli örgüt ne yapar?
Emniyet, Ordu, İstihbarat, Yargı ve diğer devlet kurumlarında bir gizli teşkilat yapılanmasıdır. Buradaki insanların yaptığı işler suça dönüşebilir. Kurumlar içindeki bilgileri çalıyorlar, bir takım faaliyetlere giriyorlar. Bunlar büyük suçlar olduğu için bu faaliyetlerin gizlenmesi gerekiyor. Kamunun içinde görev yapıp ama devletten gizli işler yapıyorlar. Devletin içinde devlet gibi bir yapı ama tamamen gizli...

Ne zaman kuruldu bu yapı?
Bu gizli örgüt ilk yıllardan itibaren kuruldu. Önce küçük küçük ama zaman geçtikçe büyük bir organizasyon olmuş. Hatta son dönemde bu yapıyı da yedeklemişler. Kripto denilen şey de aslında budur. Kripto, mevcut yapı zarar görürse, buradaki insanlar zarar görürse, devlet operasyon yaparsa buna karşı gizli örgütü yedeklediler.

Kim bunlar?
Sorumlu kişiler örgütün merkezi tarafından tanınan bilinen kişiler olmak zorunda. Bu kişiler örgüt liderinin yakınlarının veya yakınlarının çok iyi tanıdığı, küçüklüğünden beri cemaat içinde kalmış güvenilir kişilerden oluşturulur. Yeni bir kişi kesinlikle örgüt içinde sorumlu olamaz. Kişisel olarak Fetullah Gülen'in tanıdığı kişilerdir.

Gizli örgütte kaç kişi var?
Tahmin edilenin çok altındadır. En fazla bin civarındadır. Daha büyük olmaz. Alt kademelerindekilerle birlikte bin kişidir. Alt kademe hariç bin kişiden azdır. Omurga burasıdır. Bu gizli örgütten 10 kişiyi durdursanız örgüt çöker.

FETÖ'nün CIA ile bağlantısı nedir?
Fetullah ABD'ye zorunlu gitti, Yeşil Kart alması da bir hayli zor oldu. Fakat daha sonra çok güçlü oldu. Elimde bu örgüt ile ilgili çok dokümanlar var onları okuyorum. Derki, "Amerikasız bu dünyada hiç bir şeye yapamazsın. İsrail dünyada çok etkindir. Bunlarla işbirliği yapacaksınız." CIA ile karşılıklı oturup konuşmazlar. CIA onları takip eder, dinler. İçindeki bazı kişileri ajanlaştırmaya çalışır.

15 Temmuz'da neler oldu?
Örgüt 17 Aralık sonrası kurumlardaki sempatizanlarını kaybetmeye başladı. Kaybettiklerini geri almayı düşündü. Devletin sahibi kendini görünce kaybettiklerini geri almak istedi?


Hanefi Avcı, Fetullah Gülen'in ölmesi halinde örgütün devam edeceğini ve Mustafa Özcan ile Abdullah Aymaz'ın yeni liderler olacağın söyledi.

Nerede aksadı?
Darbeyi aslında ayın sonunda yapamaya karar vermişlerdi. Sonu değil 15 Temmuz'a alıyorlar. Gece 3'te darbe yapmaya karar veriyorlar. Kara Havacılıktaki bir O.K isimli kişi olayı gidip MİT'e ihbar edince, MİT Genelkurmay Başkanı'na gidiyor. Örgüt bu gelişmeler nedeniyle tedirgin oluyor.. FETÖ burada deşifre olduğunu düşünmeye başlıyor. Bizi tutuklayacaklar darbe deşifre oldu diye düşünüyorlar.

Neye karar veriyorlar?
Darbenin saatini öne çekip erken başlatmaya karar veriyorlar. Bu darbenin orijinalliği bu darbeyi tamamen sivil imamlar yönetmesidir. Askeri komutanlara sadece görev verdiler. Bu darbenin komutanı yok. Asıl yönetecek olanlar Akıncı Üssü'ne gidip orada konuşlanmışlar. Oradan koordine ediyorlar ve sürekli Amerika ile irtibat halindeler.

YER ALTINA İNECEKLER
Bu örgüt yer altına girecek. Dernekleri gazeteleri olmayacak. Ama gizli bir iletişim ile birbirlerinden haberdar olacaklar. Yurt dışında ellerindeki tüm imkanlarını kullanarak bize karşı propaganda yapacaklar. Ellerinde çok ciddi devlet bilgisi var. Bu bilgiler dünyadaki tüm silahlardan daha büyüktür. Yeri gelince kullanacaklar.

TÜM DEVLETİ ELE GEÇİRECEKLERDİ
15 Temmuz başarılı olsaydı ne olacaktı?
Darbe gerçekleşince ne olacağını yazışmalarından öğreniyoruz. Sıkı Yönetim Mahkemeleri kuracaklarını yazıyorlar. Özel Mahkemelerde kendi adamları olmadığı için Sıkı Yönetim mahkemelerine atama yapmışlar. Mevcut iktidarı, Anayasal çizgiden çıkmış şeklinde tarif edip hepsini yargılayacaklardı. Kendisi kaldığı yerden devam edecekti. Yani tüm devlete hakim olacaktı. Tüm yönetimin arka planında kendisi olacaktı.

Diğer davalar Ergenekon, Balyoz ne olacaktı?
Daha önce başlattıkları Ergenekon, Balyoz, Casusluk davaları hemen işleme konulacaktı. Bunları başlatınca kendilerine olan muhalefeti tamamen ortadan kaldıracak ve tartışmasız iktidar olacaklardı. Bunlar basın ve propaganda işini çok iyi kullanan kişiler oldukları için tüm beğenmedikleri, yarım kalan her şeyi bitireceklerdi. Kendilerinin beğenmedikleri, Ergenekoncu kabul ettikleri gayrı milli kabul ettikleri bütün unsurları temizleyeceklerdi. Bunları çok iyi propaganda ile yaparlar ve sorun yaşamazlardı. Her apartmanda her sokakta bir cemaatçi olduğu için ilk konuşmada oraya bilgi gidecekti ve o kişi tutuklanacaktı. O baskıcı toplumu iliklerine kadar hissedeceği bir sistem kuracaklardı.

Hükümet nasıl olacaktı?
Planlarına göre 'başbakan kim olacaktı' onu bilmiyoruz ama kendilerinin bildiği, dışarıya sempatik bakan bir kabine oluştururlar. Parti kurarlar. Cumhurbaşkanı, başbakan bunların hepsi göstermelik olacaktı ve bunların hepsi Fetullah Gülen'e biat etmiş olacaktı. Herkes bu adamlara bağlı olacaktı.

Fetullah Gülen ne yapacaktı?
Yüzde yüz hakimiyet sağlandıktan sonra, Türkiye'de her şey istedikleri gibi olursa, çok sağlamcı olduğu için Türkiye'ye dönecekti. Arka planda yönetici o olacaktı.

ABD bu darbenin neresinde?
Fetullah Gülen gibi biri bu darbeye ABD'den habersiz başlamaz. Başlarsa tutarlar kendini orada. Kesinlikle diyorum ki belirli konularda konuşmuştur onlarla. Darbe yapılırken desteklememiş olabilirler. Başarısızlık halinde ABD'den garanti almadan bu işi yapmamışlardır.

YANINA GELENİ ŞAŞIRTIRDI
Fetullah Gülen onu ziyarete giden iş adamları onunla konuşurken o şahısla ilgili çok bilgi veriyordu. Çünkü her tarafında adamı vardır. Her taraftan bilgi akar. O bilgileri tek tek okur. Karşısına çıkınca sizin hakkınızda acayip bilgiler verince bu olağanüstü bir insan diye şaşırırsınız.

Röportaj: Ali DEĞERMENCİ / Fotoğraflar: Kübra USTA
Etiketler: , , ,
  • 31 Temmuz 2017, Pazartesi

kalan karakter 1000

ramazan ramazan

şeytanın bir değil kim bilir sırada kaç örgütü var.

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 31.07.2017 13:15
Osmanlı Osmanlı

devlet ve medya böyle adamlar yüzünden paranoyak hareket ediyor. bütün önlemleri ise belalara düçar olduğunda almaya çalışıyor. yapılması gereken iş diploma, sınav gibi şeyleri kaldırmak, ehliyet ve liyakat sahiplerini, vatandaşın kendisini görevlere doldurmaktır. diploma, sınav gibi şeyler boş işler! benim 15 temmuz gecesi ölümle burun buruna gelen pek çok arkadaşım var. her biri ünivesitelerden mezun. hiçbiri kamuya alınmadı. öte yandan bir takım fetö zihniyeti yuları dışarda olan dinsiz kitapsız ilahiyatçıların militanları oldukça fazla kadrolaştı. 15 temmuz sonrası diyanetin gölge kadrosuda oldukça sinsi o şerefsizlere yol açtı. bu milletin evlatlarına yol açılmadıkça devlet hainlerden kurtulamaz. zorunlu eğitim tam bir hıyanettir. çoluğu çocuğu devşirme projesidir. söz din eğitimi, çocuklara dinini değil din nediri öğretmekte sonuç olarak dinsiz kitapsız nesil yetişmekte. Medreseler açılmalı, Selçuklu, Osmanlı medrese eğitimi temel olmalı. İlahiyatlar kapatılmalı.

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 31.07.2017 11:21
Mehmet TUNÇ Mehmet TUNÇ

Anlatılanlar ilginç, ama benim asıl merak ettiğim terörist örgütün merkezi haline geldiği için kapatılan TİB hangi komplolarla kuruldu. Arkasında kimler ve hangi ülkeler vardı. Bu konuları hiç konuşmuyor. Aynı yetkiler şimdi BTK da, Buraya sızan teröristler hala bütün ülke için tehdit mi? Bu konularda da bildiklerini anlatsın. Ortaya çıktıktan sonra aslında biz biliyorduk diyen çok oluyor.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 31.07.2017 10:41
polatb polatb

bu 1000 kişi makam sahibidir.hakim savcı,komser,general,amiral,gazete patronu,tv patronu...

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 31.07.2017 10:24
alim den zalim den alim alim den zalim den alim

hikayelerde bile kendisine bağlı olmayanın ve dinlemeyenin önce ayağına sonra kafasına su dökerler böyle temizlenmemeli mi yani günahmı olur 5-10-1000 1 anda temizlenmeli kirden pastan arındırılmalı bütün dünya da

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 31.07.2017 10:17

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.