Bugünkü
Takvim

’nda veda! 'i devletin zirvesi uğurladı

” adlı kitabıyla tanınan gazeteci-yazar , 81 yaşında hayata gözlerini kapadı. Usta kalemi devletin zirvesi uğurladı.

Gazeteci-yazar , 'nin önde gelen fikir insanlarındandı. Başörtüsü konusunda verdiği mücadeleyle takdir topladı. "Huzur Sokağı" adlı kitabıyla tanınan usta kalem, önceki gün aramızdan ayrıldı. Şenler, dün uğurlandı. Başkan , Şenler'in Camisi'ndeki cenaze törenine katıldı.

'NESİLLER BOYU YAD EDİLECEK'
Başkan Erdoğan, cenaze namazının ardından Şenler için şu ifadeleri kullandı: "Geride bıraktığı miras gerçekten çok büyük ve anlamlıdır. Hayat tarzını kendisine dayatılan şekilde değil de inancının gerekleri doğrultusunda yaşamak için verdiği mücadele onu son dönemin bayrak şahsiyetlerinden biri kıldı. 10 binlerce insana cesaret verdi. Şule Hanımefendi inşallah nesiller boyu hayırla yad edilmeye devam edecektir."EMİNE ERDOĞAN'DAN DUYGUSAL MESAJ
Başkan Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, vefat eden Şenler için Twitter'dan bir mesaj paylaştı: "Kıymetli Şule ablacığım, seni Rabbimize uğurluyoruz. Yerin hiç dolmayacak. İnançlarımızdan vazgeçmeden toplumsal hayatta var olmanın güçlü bir örneğiydi. Nezaketi, ilme merakı ve cesareti ile yolumuza ışık tuttu."Başkan Erdoğan, tabuta omuz verdi. Şenler'in cenazesi Eyüp Sultan Mezarlığı'na defnedildi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.