Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 29.07.2016 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 29.07.2016 13:11
ABONE OL

Dışişleri Bakanı'ndan 'li komutanın sözlerine sert cevap

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu,  Merkez Kuvvetler Komutanı'nın açıklamasını 'bilgisizlik ve cahillik' olarak değerlendirdi.

Dışişleri Bakanı'ndan ABD'li komutanın sözlerine sert cevap

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, 'li yetkililerin darbeci generallerin tasfiyesinin DAEŞ'le mücadeleye zarar vereceği iddiasına "Türkiye'nin DAEŞ, PKK ve diğer örgütlerle mücadele konusunda asker kapasitesini sadece bunlarla sınırlı tutmak art niyet yoksa bilgisizlik ve cahillikten kaynaklanıyor." diyerek yanıt verdi.

, ABD Merkez Kuvvetler Komutanı'nın açıklamasını 'talihsiz' olarak değerlendirdi.

"BİLGİSİZLİK VE CAHİLLİKTEN KAYNAKLANIYOR"
Çavuşoğlu, ordudaki tasfiyelerin DAEŞ'le mücadeleyi zayıflatmanın aksine savaşı daha güvenilir, temiz ve etkili hale getireceğini belirterek; "Türkiye'nin DAEŞ, PKK ve diğer örgütlerle mücadele konusunda asker kapasitesini sadece bunlarla sınırlı tutmak art niyet yoksa bilgisizlik ve cahillikten kaynaklanıyor." dedi.

Rusya'yla normalleşme sürecine de değinen Çavuşoğlu, Moskova'yla ilişkilerin NATO ve Avrupa Birliği'ne bir alternatif olmadığını vurguladı.

"MÜTTEFİKLERİMİZ HAPSE KONDU"
ABD Merkez Kuvvetler Komutanı Joseph Votel, ABD'nin Türk ordusundaki birçok müttefikinin hapse konduğuna dair açıklamada bulunmuştu.
Votel, Türkiye'deki başarısız darbe girişiminin, DAEŞ'le mücadelede uzun vadeli etkileri olabileceğine dair endişeleri olduğunu dile getirmişti.
Aspen Güvenlik Forum'unda konuşan Votel, İncirlik Üssü kapsamında operasyonların normale dönmesine karşın uzun vadede terörle mücadelede sorun yaşanabileceğini savunarak, "Şu an bu sorunları gidermeye çalışıyoruz." ifadelerini kullanmıştı.

ABD Ulusal İstihbarat Direktörü James Clapper da, Türk Silahlı Kuvvetleri'nde (TSK) 15 Temmuz'daki darbe girişiminde rol oynayan çok sayıda yetkilinin görevden alındığını ya da uzaklaştırıldığını belirtmişti.

Clapper da Votel gibi bunun DAEŞ'le mücadelede Türk-Amerikan işbirliğine engel olabileceğini öne sürmüştü.

kalan karakter 1000

ARASH ARASH

hangi işbirliği, Türk Amerikan işbirliği diye bir şey yok..

Amerika Birleşik Dayatması vardı eskiden,

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 29.07.2016 20:00
göktürk göktürk

sayin cumhur baskanim allah icin incirligi kapat bütün emirler ordan hiyanet

Aynı Görüşte misiniz?
evet6
hayır0
cevapla 29.07.2016 17:10
İDAM İSTERİZ İDAM İSTERİZ

güzel ülkemizde fetoş grupları dahil ve parelel yapının hiç bir üyesini istemiyoruz derhal kurşuna dizlip asılmalı bir gruba üye olanlar

Aynı Görüşte misiniz?
evet11
hayır0
cevapla 29.07.2016 15:56
mehmet mehmet

kıyasa kıyas uygulanmalı. FAZLASIYLA

Aynı Görüşte misiniz?
evet7
hayır0
cevapla 29.07.2016 15:33
Mem Mem

Sayın Bakanım tüm dünya en az bizim ve ABD kadar biliyor ki DAEŞ ABD (CIA) tarafından ortadoğuyu ele geçirmek kurulmuş bir kanlı bir örgüt. Zaten onlar değil mi PKK-PYD-YPG iyi örgüt diyen. Bir terör örgütüne iyi diyen dünyada sadece ABD, Almanya ve İngiltere var. Ben başka ülke duymadım görmedim. Ağzınıza sağlık. Bizi Suriye, Afganistan yada Irakla karıştırmasınlar.

Aynı Görüşte misiniz?
evet8
hayır0
cevapla 29.07.2016 15:31

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.