Bugünkü
Takvim

Dinlemeye Hakim

İzmir'de 4 yıllık dönemde 93 bin 937 dinleme kararı alındı. Paralel Hakim ise 1 yılda bunların 21 bin 871'inin altına imza attı

ABONE OL
Dinlemeye Hakim
Paralel çete yargıya sızdı. Devletin zirvesini dinleyerek casusluk faaliyetine imza attı. İzmir'de "altında imzası bulunan" yasa dışı dinlemeler yaptıkları gerekçesiyle tutuklanan 2 polis müdürünü tahliye etmesiyle gündeme gelen Hakim Serdar Ergül'ün yeni marifetleri ortaya çıktı.

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) müfettişleri, 19 usulsüz ve yasadışı dinleme kararında imzası olan Serdar Ergül'ün "önleme dinleme kararlarındaki" şaşırtıcı rolünü deşifre etti. Buna göre, İzmir'de 2009-2013 yıllarında özel yetkili mahkemelerde 93 bin 937 önleme dinleme kararı alındı. Ergül, tek başına bu kararlardan 21 bin 871'inin altına imza attı. Üstelik, Ergül'ün bu imzaları Van'dan İzmir'e atandıktan sonra 2012-2013 yılları arasındaki 1 yıllık dönemde attığı tespit edildi.

ÖNCE BIRAKTI SONRA TUTUKLADI

Dosyaları tozlu raflardan indirip yeniden inceleyen müfettişler, şimdi bu "önleme dinleme kararlarının" usulsüz olup olmadığını araştırıyor. Tüm detaylar HSYK müfettişleri tarafından tek tek kayıtlara geçiriliyor. İzmir Özel Yetkili 8. Ağır Ceza Mahkemesi Hakimi Ergül, geçen 13 Haziran'da Ankara'da gözaltına alınan ve tutuklanması istemiyle mahkemeye sevk edilen Banu Y.'yi önce serbest bırakıp, sonra tutuklatmıştı.

Fatih ŞENDİL

kalan karakter 1000

mesut koçkesen mesut koçkesen

yorumlarımda hep söylüyorum temizlik adliyelerden başladıgında asker ve polis baroları da kendiliginden kapsayacak , aksi halde bagzı sözde adaletciler yandaşlarını aklamaya devam edip mazlum halka kan kusturacaklar,temizligin 51 plakadan başlanması gerektiğinde herhalde opresyonu yöneten yetkiliye onlarca resmii belgeyi sunacak canı yanmış birinin sunacağı ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 06.02.2015 11:38
İlhan İlhan

Peki bu adam hala nasıl görev yapabiliyor. Bunun üst amirleri ve sorumlu olduğu makamlar yok mu. Neyi bekliyorlar. Böyle hakim ve savcıları görevde tutanlar da hem kendilerine, hem millete hem de bu ülkeye kötülük etmiş olurlar. Bunların ayrıcalığı ne.

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır0
cevapla 06.02.2015 11:17
ibilgili ibilgili

nazar değmesin bu hakime tüh....tüh

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 06.02.2015 08:17

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.