Bugünkü
Takvim

'Bir tek kadın ticareti yapmadığım kalmış'

ABONE OL
'Bir tek kadın ticareti yapmadığım kalmış'
Paralel yapının, sözde Tevhit-Selam örgütü kapsamında telefonlarını dinlediği eski Kadıköy Belediye Başkanı SABAH'a içini döktü. Kendisine bu kadar suçun isnat edildiğini aklının ucundan bile geçirmediğini belirten Öztürk, şunları söyledi: 2 sayfalık suç listesini görünce gözlerime inanamadım. 'İhaleye fesat karıştırma' iddiasıyla dinlenmem görevimiz gereği normal olabilir. Ancak 'Demokrasiyi tehlikeye atmak, ülke birliği ve düzenini bozmak' suçlarıyla nasıl bir bağım olabilir. Bir tek kadın ticareti yapmadığım kalmış. Adeta çılgına döndüm. Anladığım kadarıyla dinleme kararını veren hakimler sahte isimlerce IP numarasına göre bu kararı vermiş. Hayal, senaryo üzerine çatı kurup ona göre uygulama yapıyorlar. O kararı görmek istediğimde, bana sadece bir bölümünü gösterdiler... Kendisini neden dinlediklerini bilmediğini söyleyen Öztürk, "Bana yapılan suçlamaları gördüğümde çok kızdım. Akıllarına ne gelmişse alt alta yazmışlar. Maalesef hâkimler buna çanak tutmuş. Sormadan sorgulamadan dinleme izni vermişler. Karşı çıktığım terör örgütleriyle beni ilişkilendirmişler. Bu kadar komik bir şey olamaz. Tanınan, bilinen bir insanım. 20 yıl belediye başkanlığı yaptım" diye konuştu.

'GÖZLERİME İNANAMADIM'

Dinlemenin yanı sıra Öztürk hakkında 'ihaleye fesat karıştırmak, silahlı terör örgütüne üye olmak, suç örgütü kurmak, demokrasiyi tehlikeye atmak, ülke birliği ve düzenini bozmak' gibi bir çok suç isnat edildilmişti.

Erhan ÖZTÜRK / SABAH

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.