Bugünkü
Takvim

İşte A Takımı

Devlet içindeki ya yönelik operasyonda gözaltına alınan emniyetçilerden bazıları, son derece kritik noktalarda görev aldı. Onların arasında Başbakan ile MİT Müsteşarı'nı tutuklatmaya çalışan de vardı. İşte hocanın emniyetteki adamları...

ABONE OL
İşte A Takımı
YURT ATAYÜN: 2010'da Ankara Terörle Mücadele kadrosundan İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ne nokta tayiniyle atandı. KCK, Devrimci Karargah ve SELAM örgütü soruşturmalarının yürütüldüğü dönemde İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü yaptı. Atayun'un ismi 7 Şubat MİT kriziyle gündeme geldi. MİT Müsteşarı ve Başbakanı tutuklamaya çalışan ve kamuoyuna yansımasıyla amacına ulaşamadan durdurulan kriz sonrası emniyet müdür yardımcılığına çekildi. Atayün'un sözde TEVHİD-İ SELAM örgütü soruşturmasındaki usülsüz dinlemelerin talimatını verdiği belirlendi. 4 ay önce de açığa alındı.

ÖMER KÖSE: Selefi 'ün Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü yaptığı dönemde Mali Suçlar Şube Müdürlüğü'nü yürüttü. Sözde TEVHİD-İ SELAM örgütünün, soruşturmasında gazeteciden siyasetçiye, bürokrattan işadamına kadar birçok ismi uydurma ve sahte isimlerle dinlediği öne sürüldü. Bu nedenle 4 ay önce açığa alındı.

EROL DEMİRHAN: 'in şube müdürlüğü döneminde Ergenekon, Balyoz ve KCK operasyonlarının bulunduğu birçok soruşturmaya imza attı. En son uydurma ve sahte isimlerle birçok insanı dinledikleri belirlenen Demirhan da bir süre önce açığa alınmıştı.

İmam bayıldı

ALİ FUAT YILMAZER: Paralel yapının önemli isimlerinden Ali Fuat Yılmazer, İstanbul İstihbarat Şube Müdürlüğü yaptı. Ergenekon, KCK, Balyoz operasyonlarına imza attı. Yılmazer, Hrant Dink cinayeti ile ilgili istihbaratları sakladığı gerekçesiyle suçlanıyordu.

HAYATİ BAŞDAĞ: MİT krizinin ardından MİT'e koordinatör emniyet müdürü olarak görevlendirildi. Bilişim Şube Müdürü iken MİT'e atanan Başdağ, 10 gün önce MİT'teki görevinden alınmıştı.

4 YILDIR ŞÜPHELİ
ye yönelik operasyonda gözaltına alınan üst düzey emniyetçilerden biri de Gafur Ataç'dı. İstanbul Emniyeti Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü eski amirlerinden olan Ataç, aslında operasyonlara yabancı değil! Zira Ataç, Genelkurmay eski Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ'un soruşturmasına bakmıştı. Ergenekon davasından tutuklandıktan sonra Başbuğ'u Silivri Cezaevi'ne götürürken araçta görüntülenen kişi yine Ataç'dı. Ataç ayrıca terör örgütü PKK'nın çatı yapılanması olan KCK'nın İstanbul ayağına bakan ekipteydi.

Sıra savcılarda

ACILI LAHMACUN
Başkomiser Recep Can da İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın başlattığı operasyon kapsamında gözaltına alındı. Dün "Suç işlemek amacıyla örgüt kurmak, yasa dışı dinleme, resmi belgede sahtecilik, askeri casusluk, devletin güvenliğine ilişkin bilgileri temin etme" gibi iddialarla gözaltına alınan isimler arasında bulunan Recep Can, lahmacun tutkusuyla tanınmıştı. Can, 17 Aralık darbe girişimi sırasında dönemin Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar ve oğullarının ofisinde arama yaparken bacak bacak üstüne atıp lahmacun siparişi verdirmişti.

Başbakan'ı dinlediler

İşte o maddeler

Zanlılar TCK'nın şu maddelerine göre suçlanıyor.
MADDE 204: Resmî belgede sahtecilik
MADDE 312: Hükûmete karşı suç
MADDE 316: Suç için anlaşma
MADDE 327: Devletin güvenliğine ilişkin bilgileri temin etme
MADDE 257: Görevi kötüye kullanma
MADDE 244: Sistemi engelleme, bozma, verileri yok etme veya değiştirme
MADDE 132: Haberleşmenin gizliliğini ihlâli.

Yüzlerce masum kurtuldu

kalan karakter 1000

cem cem

memleketteki medya patronlarını kovmadığın sürece bu ülke düzelmez

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 23.07.2014 10:04
vatandaş vatandaş

yahu valla asıl paralelin ini bursada buttimden başla butun kurumlarda hala görevlerde devam ediyorlar sağlık işleri emn sgk hastaneler iş adamları adliye avukatlar daha neler neler

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 23.07.2014 09:00
sadik sadik

Selamünaleyküm diyen selam verenlere örgüt deyip dinlemek ancak şeytanın fikri olabilir..

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 23.07.2014 08:46
sadik sadik

Niyet hayır olsaydı, akıbet de hayır olurdu. Fakat niyet şer olunca akıbet de karşılığı oldu..

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 23.07.2014 08:45
Batuhan Batuhan

savcilara ve hakimlere ne zaman sira gelecek

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 23.07.2014 04:13

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.