Bugünkü
Takvim

Soyutlanmadı

23. Beyaz Müzayede'de 'in 1955 tarihli adlı tablosu 1.1 milyon liraya alıcı buldu

ABONE OL
Soyutlanmadı
İstanbul Nişantaşı'nda bulunan 'de önceki gün gerçekleşen 23. Beyaz Müzayede'ye büyük ilgi gösterildi. 264 eserinin satışa sunulduğu müzayedede, Türk resim ve çağdaş sanatının önde gelen isimlerinden , , Mehmet Güleryüz, Ömer Uluç , Komet, Taner Ceylan'ın eserleri satışa çıktı.

2 TABLO 1, 850 MİLYON TL
1923-1995 yılları arasında yaşamış ünlü ressam Nejad Melih Devrim'in 1955 tarihli "" adlı eseri, 1 milyon 100 bin TL'ye alıcı bularak müzayedenin en pahalı eseri oldu. Yine Nejad Melih Devrim imzalı 1953 tarihli bir diğer "Soyut Kompozisyon" ise 750 bin TL'ye alıcı buldu. İki eser de müzayedeye telefonla katılan ve ismi açıklanmayan bir koleksiyoner tarafından alındı. Müzayedede ocak ayında ölen ünlü ressam Burhan Doğançay'ın "İsimsiz" adlı eseri 190 bin TL'ye alıcı buldu.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.