Bugünkü
Takvim

Taksitle ''ne takıldı

11 ilde düzenlenen Operasyonu'nda, alıp satan 21 kişi gözaltına alındı. Genelde devlet memurlarına böbrek satan şebekenin, müşterilerine taksit de yaptığı ortaya çıktı

ABONE OL
Taksitle böbrek 'Av Mevsimi'ne takıldı
Adana polis ekipleri, 7 ay önce gelen bir istihbarat üzerine, organ ticareti yapan şebekeyi takibe aldı.
Tüm delilleri toplayan polis, önceki gün '' adını verdiği operasyon için düğmeye basarak 11 ilde 46 ayrı noktaya eş zamanlı baskın yaptı. Adana, İstanbul, Ankara, Antalya, Bursa, Kocaeli, Mersin, Hatay, Batman, Şırnak ve Bingöl'de gerçekleştirilen operasyonda şebekenin lideri olduğu öne sürülen Osman K.(46) ile birlikte, 11 elemanı yakalandı. lerini satan ve böbrek alan 21 kişi de gözaltına alındı.
Şebekenin 10 ile 15 bin liraya satın aldığı böbrekleri 20 ile 25 bin lira arasında sattığı öğrenildi. Bir ilke imza atan organ tacirlerinin böbrek satışlarını taksitle de yaptıkları ortaya çıktı. Taksitle böbrek alanların karşılığında senet imzaladığı belirlendi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.