Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 22.05.2019 09:44
  • Son Güncelleme: 22.05.2019 09:44

, ! SSK Bağkur ?

SSK Bağkur ? , neler? SGK SSK Bağkur emeklilik işlemleri nasıl yapılır? SGK emeklilik hesabı yapan herkesi yazıyla uyardı. Yazıda emeklilik borçlanmasına ilişkin verilerin güncellenmesi ve Kesenek Bilgi Sistemi'ne işlenmesi istendi. Böylece emeklilik başvuruları bir günde tamamlanacak. Gerekli evrakların tamamlanması halinde SGK üzerinden emeklilik işlemleri yapılarak emekli olunabiliyor. Prim gün sayısını ve yaş şartını dolduran vatandaşlar, emeklilik işlemlerini de tamamladıktan sonra emekli olabiliyor.

SGK emeklilik hesabı yapan herkesi yazıyla uyardı. Yazıda emeklilik borçlanmasına ilişkin verilerin güncellenmesi ve Kesenek Bilgi Sistemi'ne işlenmesi istendi. Böylece emeklilik başvuruları bir günde tamamlanacak. Emeklilik için tüm şartları tamamlamış sadece müraacat sürecine geldiyseniz aklınıza ilk gelen soru 'ne kadar sürer' olacaktır. SGK'ya başvurmadan önce gerekli evrakları ve emeklilik işlemleriniz bilirseniz bu sürenin daha kısa süreceğinden emin olun. Peki SGK SSK Bağkur emeklilik işlemleri nasıl yapılır? Emeklilik başvurusu müracaatı nereye yapılır, emeklilik için gerekli evraklar neler?

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.