Bugünkü
Takvim
  • Eğitim
  • 15.06.2019 18:29
  • Son Güncelleme: 15.06.2019 18:29

Üniversite sınavı okunacak hangileri? İşte başarı duası !

sınavı için ! YKS üniversite sınavı okunacak . YKS için sınav duası sınava kısa bir süre kala öğrenciler tarafından araştırılıyor. Üniversiteye giriş sınavı YKS, bugün 2.5 milyondan fazla gencin katılımıyla yapılacak. İki gün sürecek YSK'nın bugünkü TYT oturumunda 120 soru için 135 dakika süre verilecek. Saat 10.15'te başlayacak sınav için adaylar, son 15 dakika kala sınav salonuna alınmayacak. Adayların sınav saatinden en az bir saat önce sınav binalarında hazır olması gerekiyor. Adaylar, sınavın sabah oturumlarında 10.00, öğleden sonra oturumlarında saat 15.30'dan sonra sınav binalarına alınmayacak.

Milyonlarca öğrenci bugün üniversite sınavı olan YKS'de ter dökecek. Anne ve babaları ise onlara dualar ile destek verecek. Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın ilk oturumu olan Temel Yeterlilik Testi bugün gerçekleştirilecek. Duâ kelimesinde, "çağırmak, seslenmek, istemek ve yardım talep etmek" mânâları olup, daha çok, "küçükten büyüğe, aşağıdan yukarıya vâki olan talep ve niyaz" anlamında kullanılır. Duâ, Allah'ın azameti ve ulviyeti karşısında kulun aczini itiraf etmesi, muhabbet ve tazim duyguları içinde Allah'ın lütuf ve yardımını taleb etmesidir. Haberimiz içerisinden YKS sınavına girmeden önce okunacak duaları ve sınav suresini bulabilirsiniz İşte 15 Haziran YKS sınavı için okunacak sınav duası! YKS Nihat Hatipoğlu okunacak dualar ve sureler haberimizde

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.