Bugünkü
Takvim

Başkan Erdoğan, Lukasenko ile ortak açıklama yaptı

Başkan Erdoğan, Lukasenko ile ortak açıklama yaptı. Erdoğan, Belarus ile 6 yeni anlaşma imzalandığını duyurarak ticaret hacminde yeni hedefin 1,5 milyar dolar olduğunu açıkladı.

Başkan , Aleksandr Lukaşenko'yu resmi törenle Beştepe'de karşıladı. Erdoğan ve Lukaşenko, baş başa ve heyetler arası görüşmelerin ardından ortak basın açıklaması yaptı. Erdoğan özetle şunları anlattı: ", Belarus'un bağımsızlığını tanıyan ilk ülkedir. Aramızdaki iş birliğini her düzeyde daha da yukarıya taşımaya çalışacağız. Aramızda 6 anlaşma imzalandı. Bir ticaret hacmi hedefi kondu. Yeni hedefimiz bir buçuk milyar dolardır. ile mücadele de görüşmelerimizin gündeminde yer aldı. Belarus bu mücadelemizde bizi yalnız bırakmamış, FETÖ bağlantılı derneklerin tasfiyesini sağlamıştır. Belarus'a makamlarına teşekkür etmek istiyorum."Başkan Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, "Sen Durdurabilirsin- Dönüşüm Sergisi"nin resmi açılışını gerçekleştirdi. Sergiyi gezen Erdoğan, bir çocuğu kucağını alıp sevdi.

HASAN AY

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.