Bugünkü
Takvim

ABD’ye medeni diyemem

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Uluslararası Medeniyet Şurası’nda ABD’ye mesaj gönderdi: Biz farklı düşünce insanlarına kapıları kapatmadık ama şu anda ABD’de Müslümanlar oradan kovulmanın hesapları içerisine mahkum edildiler. Sayın Trump’ın bunu masaya yatırması lazım

ABONE OL
ABD’ye medeni diyemem
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan dün İbn Haldun Üniversitesi'nde düzenlenen Uluslararası Medeniyet Şurası'nın açılışında konuştu. Şuranın "Dinin bir maksadı olarak medeniyetin korunması" başlığıyla yapıldığına dikkati çeken Erdoğan şunları söyledi: Bir şehrin Batı ölçüsüne göre medeni sayılması için sokaklarda çamur bulunmaması gibi görünür. Halbuki İslam'ın ölçüsüne göre bir şehrin medeniliğinin işareti kapı kilitlemeden dışarı çıkılabilmesi demektir. 40 kat, 100 kat bu tür binaları yapmak sizi medeni yapmıyor ama biz de bu tuzağın içine düştük...

DEMOKRASİ OLAMAZ!
Sayın Donald Trump, bana göre medeniyet olayını şekil olarak değerlendiren bir tipolojidir. Biz farklı düşünce insanlarına kapıları kapatmadık ama şu anda eğer Amerika'da Müslümanlar, oradan kovulmanın hesapları içerisine mahkum edilmişse Amerika'da bir sıkıntı var demektir. Önce Trump'ın bunu masaya yatırması lazım. Ne deniyor ABD'ye 'Demokrasinin beşiğidir.' Böyle bir şey demokrasi olamaz. Kendi davetine gittiğim bir ülkede 13 tane korumam haklarında, gıyaplarında gözaltına alma kararı çıkıyorsa kusura bakmasınlar, ben bu ülkeye medeni demem.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.