Bugünkü
Takvim

Çapulcular ayaklandı!

İngiliz medyası, Gezi'de, Erdoğan'a 'diktatör' dedi, eylemcileri destek verdi. 'daki ayaklanmada halka 'provokatörler' yorumunu yaptı

Çapulcular ayaklandı!
İngiliz medyasından bir klasik yayın daha. Türkiye'deki gezi eylemleri ve Ukrayna'daki halk ayaklanmalarında, sokaktaki provokatörlere bile tam destek veren İngiliz medya, Hong Kong'da taraf değiştirdi. Adadaki Pekin yönetimini eleştirmek i düzenlenen 'Occupy Central' hareketi dev bir gösteriye imza attı.

OKULLAR TATİL OLDU
Adanın merkezindeki bankalar semtinde yoğunlaşan gösteriler, kentin diğer semtlerine de sıçradı. On binlerce kişinin katıldığı protestolar nedeniyle özellikle Wan Chai, Causeway Bay, Admiratiy gibi semtlerde ulaşım durdu. Kepenklerini indiren CITIBANK ve HSBC gibi bankaların yağmalanması, İngilizler'i çileden çıkardı. Mısır'da darbeye bile tam destek veren İngiliz basını, lular için, 'Provokatörler bankalara saldırdı' yorumunu yaptı.

WATSON DA ORADA
Bunun halk ayaklanması olmadığını ve belli bir güç tarafından organize edilen bir eylem döngüsü olduğuna dikkat çeken The Guardian, The Times ve BBC, polisi şiddet kullanmaya davet etti. 'in eski İstanbul muhabiri Ivan Watson da gelişmeleri izlemek üzere yeni görev yeri olan Hong Kong'daydı. Gittiği her bölgede 'tesadüfen' ayaklanmaların yaşanmasıyla ünlenen Watson, canlı olarak göstericileri eleştirdi.

kalan karakter 1000

Vahdet Vahdet

Uzakdoğu da uyuşturucu ve ilaç hamdesi trafiğindeki karaparaları offshore bankalarına haklıyorlardır.HSBC nin Meksika,Kolombiya dan sabıkası biliniyor.

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 30.09.2014 12:33
gerçekçi gerçekçi

dünyayı bence ingiltere alttan yönetiyor işinize bakın

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 30.09.2014 11:29
gerçekçi gerçekçi

bırakın birazda onları karıştırsınlar yıllarca müslümanları karıştırdılar

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 30.09.2014 10:39
okuyucu okuyucu

cıtbank ve hscb bankalarına salldırdılar ıngılızler bu ayaklanmanın arkasında degıller ozaman bırılerı ingilizlere abaaltından sopa gösteriyorlar bakalım ÇİN devletı tutumu ne olacak bekle gör politıkası yapıyor sankı

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 30.09.2014 08:22

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.