Bugünkü
Takvim

Yahudi profesöre Gazze gözaltısı

ABONE OL
Yahudi profesöre Gazze gözaltısı
Amerikalı Yahudi kökenli yazar ve siyaset bilimci Norman Finkelstein, İsrail'i ağır dille eleştirmesiyle tanındı. Bir konferans sırasında Yahudi soykırımını bahane ederek timsah gözyaşları döken Yahudi öğrenciye, "İsrail'in Gazze katliamına suskun kalmayacağım. Eğer sende kalp olsaydı bugün Filistinliler için ağlayabilirdin" diyerek ders verdi. Yahudi yazar ve beraberindekiler, New York'ta bulunan İsrail'in BM Daimi Temsilciliği önünde Gazze saldırılarını protesto etti. Finkelstein ile birlikte 20 arkadaşı gözaltına alındı. Finkelstein'ın gözaltına alınması tepkiyle karşılandı.

kalan karakter 1000

admin admin

Vicdan sahibi bir insan, takdir ediyorum.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 31.07.2014 09:04
Aferin Aferin

Güzel demiş.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 31.07.2014 06:40

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.