Bugünkü
Takvim

Askerliğe

Askerliğe yeni sistem
Askerlik süresini 6 aya düşürecek düzenlemede kritik viraj bugün alınacak. Meclis Genel Kurulu teklifi yasalaştıracak. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, i anlatmak üzere bugün , ve İYİ Parti gruplarına ziyarette bulunacak. Grup Başkanvekili Bülent Turan, askerlikle ilgili teklifin görüşmelerine bugün devam edeceklerini belirterek, "Tüm yetki Genel Kurul'dadır. Ama biz AK Parti grubu olarak, teklif sahibi olarak kanunumuzun arkasındayız. Tabii ki her kanunda yapılan eleştiriler, tespitler baş tacı, bunları değerlendireceğiz. Özellikle 'asker' başlığındaki bir kanunun, uzlaşıyla olmasını isteriz" dedi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.