Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 24.03.2017 Gazete
ABONE OL

ve ’ya 5

Koç ve Sabancı’ya 5 yeşil pasaport
Hükümet, 2 yıl süreyle ihracatçı şirketlere verilecek un şartlarını belirledi. Son 3 takvim yılında ortalama ihracatı 1 milyon doların üzerinde olan mali ihracatçısı firmaların temsilcilerine, ihracat tutarlarına göre değişen sayıda hususi damgalı pasaport verilecek. Bakanlık, 15 gün içinde belirlenecek firmaları, bölge müdürlükleri ile ihracatçı birliklerine bildirecek. Son 3 yılda ihracatı ortalama 1-10 milyon dolar arasında olan firmalara 1 adet yeşil pasaport verilecek. , gibi büyük holdingler de yıllık ihracatları 100 milyon doları geçtiği için 5 adet yeşil pasaport alma hakkına sahip olacak. İhracatı 10-25 milyon dolar arasında olanlara 2, 25-50 milyon dolar arasında olanlara 3 yeşil pasaport verilecek.

■ Hazal ATEŞ

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.