Bugünkü
Takvim
  • Spor
  • 23.07.2014 Gazete
ABONE OL

İftardan sahura 5 lt su

Küçüklüğünden beri oruç tuttuğunu belirten Sow, "Doktor kontrolünde yemek listem var. Oruç beni zorlamıyor. Askine güç veriyor. İftardan sahura 5 litre su içerim" diye konuştu

İftardan sahura 5 lt su
Sow'un oruç tutmasına rağmen idmanlarda ortaya koyduğu performans başta teknik heyet olmak üzere herkesin yüzünü güldürrüyor. Bundan önceki iki kampta fazla kiloları ve formsuzluğuyla gündemi meşgul eden Sow, bambaşka bir kimliğe büründü.

DOKTOR KONTROLÜNDE
Oruç tutmasına rağmen antrenmanların en çok efor sarf eden isimlerinin başında gelen Sow'un antrenman dışında da kendine çok iyi baktığı ve özellikle beslenmesine dikkat ettiği belirtildi. İftarla sahur arasındaki 8 saatlik bölümde yaklaşık 5 litre sıvı tüketen Senegalli'ye iftardan sonra protein ve aminoasit takviyesi yapıyor.

AŞÇILAR SEFERBER!
Oruçlu olmanın çalışmasında asla bahane olamayacağını söyleyen Sow "Çocukluğumdan beri oruç tutuyorum. Futbol hayatım boyunca hiç aksatmadım. Bu ibadet bana ekstra motivasyon sağlıyor. Kendimi daha güçlü hissediyorum. Bununla yaşamayı çok iyi biliyorum. İftar ve sahurda doktor kontrolünde özel mönülerle besleniyorum. Hem sağlık ekibimiz hem de aşçılarımız benimle çok güzel ilgileniyor. Bunun da avantajını yaşıyorum" dedi.

UYKU DA ÖNEMLİ
Sow'un
iftar sonrası mutlaka uyuduğu ve sahur için gece kalktığı belirtildi.

kalan karakter 1000

surban surban

seni bu karakterinden dolayı seviyoruz. oruç insana zarar vermez uzun vadede gelecek zararları önler. hem ne olmuş bir iki maç oynamasa dünya duracak. Allah'ın emirlerine uyanlara Allah yardım etmez mi? Belalardan sakatlıktan vb korur elbet.

Aynı Görüşte misiniz?
evet6
hayır0
cevapla 23.07.2014 16:37

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.