Bugünkü
Takvim
  • Spor
  • 26.03.2013 Gazete
ABONE OL

Köprüler kuralım

Gençlik ve Spor Bakanı , "Bridge Together (Birlikte köprüler kuralım) sloganını İstanbul 2020 Yaz Olimpiyat Oyunları'nın sloganı olarak seçtiklerini açıkladı.

Köprüler kuralım
adaylığı çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. Gençlik ve Spor Bakanı , Olimpiyat adaylığının sloganını İstanbul 2020: Bridge Together (Birlikte köprüler kuralım) olarak açıkladı.

PİŞMAN OLMAYIZ
Türkiye'nin olimpiyatları hak ettiğini ifade eden Kılıç, "Adaylık dosyasının altında Cumhurbaşkanı, Başbakan ve TBMM Başkanı ve 20'ye yakın bakanın imzası var. İstanbul'un tercih edilmesi durumunda bu karardan dolayı hiçbir şekilde pişmanlık yaratmayacağız. Bu karardan dolayı pişmanlık yaratmayacağız" diye konuştu.

YENİ BİR STAT
2020 Olimpiyatları için İstanbul'un adaylığında sıcak günler yaşanıyor. Projeler görücüye çıkarken sürprizlerden birinin "Bosphorus Stadium" Bir başka deyişle Boğaz Stadı olduğu öğrenildi. Haydarpaşa Tren İstasyonu'nun bulunduğu bölüme bir geçici stat yapımı ve açılış töreninin burada yapılmasının planlandığı öne sürüldü. Bu arada 2020 için ayrılan bütçenin 20 milyar ABD doları olduğu öğrenildi.kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.