Bugünkü
Takvim
  • Spor
  • 24.03.2013 Gazete
ABONE OL

Kan değerleri anormal

Uluslararası Atletizm Federasyonları Birliği'nin bir yetkilisi, sadece Aslı Çakır'ın değil bir kaç atletimizin de kan değerlerinde anormallik olduğunu söyledi

Kan değerleri anormal
1500 Metre olimpiyat şampiyonu atletimiz hakkında medyada çıkan doping haberleriyle ilgili bir iddia da The Guardian'dan geldi.

KESİN SONUÇ YOK AMA..
Uluslararası Atletizm Federasyonları Birliği'nin (IAAF) bir yetkilisi, Aslı Çakır Alptekin'in kan değerlerinde bir anormallik olduğunu ve bunun biyolojik pasaport sayesinde tespit edildiğini söyledi. Yetkili, "Henüz ortada kesin bir şey yok ama durum olumlu gözükmüyor. Londra 2012 sonrasında Aslı Çakır Alptekin'in kan değerlerinde anormallikler saptandı. Ayrıca, Türkiye'den sadece bu dosya yok. Diğer atlerlerde de benzeri anormallikler söz konusu" diye konutu.

NEVİN İDDİASI!
Guardian'daki haberde, "Avrupa şampiyonu Türk atlet da zan altında" ifadeleri kullanıldı. Milli atletin kan değerleriyle ilgili kesin sonuçların iki hafta içinde netleşmesi bekleniyor.

NEVİN YANIT DA ZAN ALTINDA KALDI
Guardian'ın haberinde diğer Türk atletlerinin kanında da aynı değerlerin bulunduğunu belirtiliyor. Haberde, "Avrupa şampiyonu Türk atlet Nevin Yanıt da zan altında" yorumu yapıldı.

ALPTEKİN'E DESTEK GELDİ
Üsküdür Belediyespor Kulübü Başkanı Mecit Çetinkaya, milli atlet Aslı Çakır Alptekin'e destek verdi. Çetinkaya, "Alptekin'e güveniyoruz ve bu işin takipçisi olacağız" diye konuştu.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.