Bugünkü
Takvim
  • Siyaset
  • 19.07.2014 00:00
  • Son Güncelleme: 19.07.2014 16:58

yönetimine 'İhsanoğlu' isyanı

Genel Başkan Yardımcısı , İhsanoğlu'na destek vereceklerini söyleyen Destici'ye büyük tepki gösterdi.

BBP yönetimine 'İhsanoğlu' isyanı
Genel Başkan Yardımcısı , "Ekmeleddin İhsanoğlu ismi, Büyük Birlik Partisinin cumhurbaşkanlığı seçimlerinde istişareyle desteklemek kararı almış olduğu bir isim değil, partimizin başkanlık iradesine kurulmuş insanlara kapalı kapılar ardında dikte edilmiş bir isimdir. Bu anlamda ne partimizi, ne de partimize gönül veren hiçbir gönüldaşımızı bağlamamaktadır" dedi.

Bozok, düzenlediği basın toplantısında, BBP Genel Başkanı Mustafa Destici'nin, cumhurbaşkanı seçiminde parti olarak Ekmeleddin İhsanoğlu'na destek verecekleri yönündeki açıklamasını eleştirdi.

İHSANOĞLU DİKTE EDİLMİŞ BİR İSİM
Kararın istişareyle alındığı yönündeki ifadenin gerçeği yansıtmadığını savunan Bozok, "Ekmeleddin İhsanoğlu ismi, Büyük Birlik Partisinin cumhurbaşkanlığı seçimlerinde istişareyle desteklemek kararı almış olduğu bir isim değil, partimizin başkanlık iradesine kurulmuş insanlara kapalı kapılar ardında dikte edilmiş bir isimdir. Bu anlamda ne partimizi, ne de partimize gönül veren hiçbir gönüldaşımızı bağlamamaktadır" diye konuştu.

YAZICIĞLU'NUN MİRASI SÖMÜRÜ FAALİYETLERİNE YARAYACAK
"BBP ve ona sevdayla bağlı hiçbir Anadolu çocuğunun kalbinde, CHP'nin sevdası peşine düştüğü hiçbir şey yer tutamaz, tutmamalıdır" diyen Bozok, gelinen noktada bir çok partilinin istifa etmeyi düşündüğünü ancak bunun "Muhsin Yazıcıoğlu'nun siyasi mirasını ikbal tarlası gibi kullananların sömürü faaliyetlerine yarayacağını" söyledi. Bozok, bu nedenle istifanın çözüm olmadığını dile getirdi.

İHSANOĞLU BİR KUKLA
Hasan Hüseyin Bozok, "Ekmeleddin İhsanoğlu, milletin can düşmanı CHP'ye taşere edilmiş küresel bir projedir. Bunu görmemek için saf olmak lazımdır. Olası bir Ekmeleddin İhsanoğlu cumhurbaşkanlığında sevinenlerin İsrail, Amerika, Suudi Arabistan ile bir çok emperyalist ülke olacağı gün gibi aşikardır. Hal böyleyken rahmetli liderimiz Yazıcıoğlu'nun siyasi sureti olan BBP'nin, iplerle kontrol edilen tahta bir kukla gibi CHP'nin ekseninde kıstırılmış Ekmeleddin İhsanoğlu'nu desteklemesi söz konusu olamaz" görüşünü dile getirdi.
Yazıcıoğlu'nu Milliyetçi Çalışma Partisinden (MÇP) ayıran olayın DYP-SHP hükümetine destek verilmesi istenmesi olduğunu anlatan Bozok, bu anlamda Muhsin Yazıcıoğlu ve Büyük Birlik Partisi isimlerinin Marksist-Leninist tüm fraksiyonlara karşı olmak anlamını taşıdığını ifade etti.

ONLAR YAZICIOĞLU'NUN DAVASINI ANLAYAMAZ
BBP'lileri bu konuda düşünmeye çağıran Bozok, "Vesikalığı daima milletin kalbinde resmedilmiş Muhsin Yazıcıoğlu ve Büyük Birlik Partisini, içerisinde Kemal Kılıçdaroğlu'ların, Hüseyin Aygün'lerin, Doğu Perinçek'lerin, 'Türk solu' denilen ve cenazesinde liderimize hakaret eden zavallıların, puslu bir istif meclisi kurulunca oranın anında bitivericisi Haydar Baş'ların fotoğrafında ezik ve soluk bir baş olarak yerleştirenler, Büyük Birlik Partisi ve Muhsin Yazıcıoğlu'nun davasını ne denli anlayabilmişlerdir" diye sordu.

TİCARİ PAZARLIK DEĞİL DE NE?

BBP'nin bütün halkaları etrafında toplayacak merkez ve milli bir kuvvet olduğunu belirten Bozok, şöyle konuştu:
"Buna rağmen cumhurbaşkanlığı seçimlerinde aday gösteremeyecek olduktan sonra bütün mensuplarımızı vicdanlarıyla başbaşa bırakmak varken, Kemal Kılıçdaroğlu'nun sırıtarak işaret ettiği Ekmeleddin İhsanoğlu'nu işaret etmek bir akıl tutulması değilse eğer, ticari pazarlıkların takındırıdığı bir tutum değil de nedir Parti yönetiminin aklı başında hiçbir Büyük Birlik Partiliyi bu konseptle ortak hareket etme noktasında ikna etmesi mümkün değildir. Bu konsepti bir araya getiren güçler zaten bu milletin de devletin de bir adım ileri gitmesini istemeyen, hep müstemleke gibi yaşamasını isteyen kirli ve karanlık odaklardır.

BBP EHİL OLMAYAN ELLERDE NE HALE GELDİ?
İşte hayatı büyük oyunları bozmakla geçmiş Muhsin Yazıcıoğlu'nun partisinin ehil olmayan ellerde ne hallere düşürüldüğü ortadadır. Kirli ve basit oyunlarda figüranlık yapmakla övünenler bunun hesabını hem Büyük Birlik Partisi tabanına hem de millete vereceklerdir. Bunlar Muhsin Yazıcıoğlu'nu tanımış olabilirler ama takındıkları boş ve anlamsız tutuma bakılırsa belli ki onu hiç anlamamışlardır. Muhsin Yazıcıoğlu hiçbir zaman ucuz hesaplar içerisinde yuvarlanan küsuratların adamı olmamıştır."

CHP'YE DESTEK VERMEK İÇİN ÖNCE BİZİ EZMELERİ LAZIM
"Büyük Birlik Partisi'ni Cumhuriyet Halk Partisi kakofonisinde enstrüman edecek vagon yol alıp yürüyecekse, önce bizleri ezmelidir" ifadesini kullanan Bozok, "Bu nedenlerden dolayı partimden istifa ederek birilerinin ekmeğine yağ sürmeyeceğim. Benim gibi düşünen parti kurucusu, başkanlık divanı üyesi, MKYK üyesi, il başkanı, ilçe başkanı, eski yöneticiler gibi sayıları binlerle ifade edilen dava arkadaşlarımızla birlikte istişare içindeyiz. Her türlü tepkimizi göstereceğiz" dedi.
Alperen Ocakları Genel Başkanının görevden alınmasına ilişkin soru üzerine Bozok, "Genel Başkan, bir hafta önce görevden alındığını söylemiş. Ben şahidim, öyle bir şey yok" diye konuştu.

kalan karakter 1000

A sener A sener

BBP lideri zaten MHP li dir Yakinda MHP ye katilir

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 20.07.2014 02:36
Hamburg Hamburg

Ben de ülkücüler "Kafasi süngerden olan Bahceliyi destekliyor, zannetim,
insallah yanilmiyorumdur!

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 20.07.2014 01:33
ozan ozan

Destici istifa et hemen istemiyoruz seni partinin başında

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 20.07.2014 01:11
truvalı truvalı

milliyitçiler asla sol tabana oy vermez.gelmiş gelecek hakları helak olur

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 20.07.2014 01:08
KORHAN KORHAN

ülkü ocakları ve alperenler chp ile yapılan her birlikteliğe karşıdır oylarımız başbakanımıza

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 20.07.2014 01:08

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.