Bugünkü
Takvim

Bir elmanın iki yarısıydık

İşte böyle söyledi , vefat eden 65 yıllık hayat arkadaşı için. İslamköy'e gönderilen için son görev bugün...

Bir elmanın iki yarısıydık
, vefat eden eşi için 'taki evinde gazetecilerin taziye ziyaretini kabul etti. Demirel, Alzheimerın dünyada yaygın olarak görüldüğünü söyledi.

4.5 YIL HASTANEDE KALDI
Demirel, "Yaşlanmak değil bu. Yaşlılık hastalığı da değil. İnsanın zihin gücünü sıfıra indiriyor ve hayatı yaşanmaz hale getiriyor. Nazmiye Hanım 4.5 yıl boyunca hastanede kaldı. Elden gelen her şey yapılmıştır. Ama dünyadaki ömrü bu kadarmış. Biz aslında bir elmanın iki yarısıyız. Kalan yarısı benim, giden yarısı Nazmiye Hanım'dır" dedi. Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, CHP Grup Başkanvekili Emine Ülker Tarhan, TBMM Başkanvekili Meral Akşaner, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, Ürdün'ün Ankara Büyükelçisi Amjad Adaileh, eski bakanlardan İstemihan Talay da Demirel'e taziye ziyaretinde bulundu.

AİLE MEZARLIĞINA DEFNEDİLECEK
Dün akşam saatlerinde Nazmiye Demirel cenazesi Isparta İslamköy'e gönderildi. Demirel için aile mezarlığında, kardeşi Yılmaz Şener'in mezarının yanında mezar kazıldı. Nazmiye Hanım, bugün öğle namazını müteakip kılınacak cenaze namazının ardından toprağa verilecek.

TELEFON AÇTI
10. Cumhurbaşkanı ve eski başbakanlardan Tansu Çiller, Demirel'i telefonla aradı ve taziye dileklerinde bulundu.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.