Bugünkü
Takvim

İmralı'dan Nevruz mesajı

BDP'nin 3. heyeti, İmralı'ya gitti. Demirtaş'ın da içinde yer aldığı ekip, Öcalan'dan mesajlar getirdi: Nevruz'da tarihi bir açıklama yapacağım!

ABONE OL
İmralı'dan Nevruz mesajı
Üçüncü , dün sabah gizlice İmralı'ya gitti. Heyette BDP Genel Başkanı 'la birlikte BDP Grup Başkanvekili Pervin Buldan ve yer aldı. Gazetecileri atlatarak adaya giden heyet, dönüşte ise basının karşısına çıktı. Demirtaş, terör örgütü PKK'nın elebaşı Abdullah Öcalan'ın gönderdiği notu okudu:

'BİR TEK CAN DAHİ GİTMESİN'
21 Mart Nevruz kutlamasında tarihi bir çağrı yapacağım. Bu çağrı, çözümün askeri ve siyasi, bütün ayaklarına dair doyurucu bilgiler içerecektir. Silah meselesini de tek bir can dahi yitirilmeden çözmek istiyorum. Geri çekilmenin hızla gerçekleşmesi ve barışın kalıcı hale gelmesi için ümit ediyorum ki parlamento da üzerine düşen tarihi misyonun gereğini yapacaktır.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.