Bugünkü
Takvim

Lider Türkiye

ABD Genelkurmay Başkanı Demsey, Genelkurmay Başkanı Org. 'le yaptığı toplantı sonrası Türkiye'yi övdü

Lider Türkiye
Genelkurmay Başkanı Orgeneral 'in Washington gezisine, Amerikan medyasından büyük ilgi...
, "Türk Genelkurmay Başkanı, Pentagon'da... Org. Özel'in ziyareti, PENTAGON'da mutluluk yarattı" diye yazdı. Washington Times ve NY Times da, ziyaretin çok önemli olduğuna vurgu yaptı. ABD'li mevkidaşı Org. , Orgeneral Özel'le yaptığı görüşmenin ardından açıklama yaptı: Org. Özel'le Türkiye'nin bölgedeki önemli liderlik rolü başta olmak üzere geniş yelpazede bir dizi güvenlik konularını görüştük. Davetimizi kabul edip gelmesi, bizi gururlandırdı. Bu görüşmeyi dört gözle bekliyordum ve görüşmemizden büyük keyif aldım. Önemli bir dost ve müttefik olan Türkiye ile yakın güvenlik ortaklığımızı devam ettirmeyi arzuluyoruz. Türkiye'nin son derece önemli bir ülke olduğunu gayet iyi biliyoruz." Bu arada, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, Pentagon'daki temasları çerçevesinde diğer kuvvet komutanlarıyla da bir araya geldi. ABD Savunma Bakanı Leon Panetta ile de görüşen Özel, dün gece de Orgeneral Dempsey ve eşi Deanie'nin evinde verdiği akşam yemeğine katıldı.kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.