Bugünkü
Takvim
  • Siyaset
  • 28.09.2011 Gazete
ABONE OL

Time: Erdoğan bir dev gibi

Time: Erdoğan bir dev gibi
, Birleşmiş Milletler toplantıları için 'ta olduğu sırada ne röportaj verdi. Dergi, Erdoğan'ın Ortadoğu'da adeta bir dev gibi yükseldiğini yazdı. 5 muhabirinin gerçekleştirdiği röportajda Erdoğan, BM'nin reform sürecine girmesinin şart olduğunu ve Güvenlik Kurulu'nda 'kalıcı üyelik' statüsünün kaldırılması gerektiğini belirtti. BM'de bir reforma gidilmesi gerektiğini de belirten Başbakan, "Nedir bu Güvenlik Konseyi'ndeki kalıcı üyelerin olayı? Bu kaldırılmadı. Tüm dünya bu beş daimi üyenin aldığı kararların kelimenin tam anlamıyla kölesi durumundadır" dedi. Erdoğan şöyle devam etti: Filistinliler, o topraklarda, ancak bir açık hava hapishanesinde mücadele etmek için orada değiller. İsrail'in zalimliği süremez.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.