Bugünkü
Takvim

"Hocalı’yı unutmamak namustur"

  • Siyaset
  • 27.02.2011 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 28.02.2011 11:15
ABONE OL
Hocalı’yı unutmamak namustur
in Hocalı'da yaptığı katliamın19. yılında mesaj yayınlayan Lideri "Sınırlarımızı açmak için fırsat kollayan siyasi iktidarın, hem Doğu Anadolu'daki soykırımı, hem de nı asla hatırından çıkarmaması, ahlaki ve milli tutarlılık gereğidir" dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Hocalı Katliamı'nın 19'uncu yıldönümü mesajında, isim vermeden Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ü hedef aldı.

Bahçeli açıklamasında, "Tarihimizi Ermenilere sorgulatanlar, ecdadımızın hakir görülmesine çanak tutanlar ve maç bahaneleriyle Türkiye'nin milli iddialarını Ermeniler karşısında aciz bir duruma düşürenler, esasen geçmişten hiç ders almayan zavallı zihniyetlerdir" dedi. Devlet Bahçeli, "Sınırlarımızı açmak için fırsat kollayan ve Ermenilerin dostluğunu kazanmak amacıyla olmadık dayatmalara boyun eğen bugünkü siyasi iktidarın; hem Doğu Anadolu'daki soykırımı, hem de Hocalı katliamını asla hatırından çıkarmaması, ahlaki ve milli tutarlılık gereğidir" sözleriyle de iktidarı da uyardı. Bahçeli özetle şu görüşlere yer verdi: "Türk milletine soykırımcı yaftası vurarak yıllardan beridir iftira, tezvirat ve kurmaca senaryolarla ülkemizi uluslararası toplum nezdinde zan ve töhmet altında bırakan Ermeni zihniyetinin; gerçekleştirdiği cinayetlerini görmezden ve anlamazdan gelmesi, insanlığın gördüğü en büyük çifte standartlardan birisi. Türkiye'nin toprak bütünlüğünü sorgulama cüreti gösteren ve her fırsatta düşmanlık duygularını sergileyen Erivan yönetiminin, yıllardan beri Azerbaycanlı kardeşlerimize büyük eziyetler yaptığı bir hakikattir."kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.