Takvim

Bugünkü
Takvim
ABONE OL

Mucize 8 besinde saklı

Araştırmalara göre 8 besin hayatımızın vazgeçilmezi olmalı. Virüsün etkin olduğu günlerde vücudumuzu daha dirençli tutmak için bu gıdaları masanızdan eksik etmeyin.

Mucize 8

Bağışıklık sistemi insan vücudunu hastalıklara karşı koruyan güçlü bir savunma sistemidir.

SARIMSAK: Sadece yemeklerimizin vazgeçilmez bir lezzeti olarak değil; insan sağlığı için de yüzyıllardır önemli bir deva olarak kullanılır. içerdiği "allicin" sayesinde güçlü bir antioksidan etkiye sahiptir. Bu sayede ni destekler ve birçok hastalığın oluşumunu önler.

YOĞURT: Sindirimi kolay olan iyi bir protein kaynağı olmasının yanı sıra sindirimi kolaylaştıran "iyi" bakteriler olan probiyotik bakımından da zengindir. Bağışıklık sistemini güçlendirirken kronik yorgunluğa iyi gelebilir.

ISPANAK: Hem magnezyum, hem de demir açısından zengin bir besin. Bu sayede vücuda direnç kazandırıyor. Ayrıca ödem atmada da etkili oluyor. Ispanağı haftada 2 kez yemeği ihmal etmeyin.

SU: ve kronik yorgunlukla savaşınızda en büyük yardımcınızdır. Yorgunluk vücudun susuz kaldığının ana göstergesidir.

2 LİTRE SU TÜKETMEYE ÖZEN GÖSTERİN

CEVİZ: E vitamininin vücuttaki işlevinin en önemlisi, antioksidan özelliğe sahip olması. Bu sayede bağışıklık sisteminin korunmasında önemli bir rol üstleniyor. Her gün 2 bütün tüketmenizde fayda var.

YEŞİL GÜÇ MAYDANOZ: Vitamin açısından zengin olan , roka ve dereotu vücudun bağışıklık sistemini güçlendiriyor. Güçlü bir bağışıklık sistemi de bahar yorgunluğundan daha kolay kurtulmamızı sağlıyor. Ayrıca ödem atma özelliği sayesinde vücudun ödemli ağır halini gideriyor.

-
İçecek
olarak bir bardak taze sıkılmış portakal suyu içebilirsiniz. B ve C vitaminlerinin bu karışım size gün boyu ihtiyaç duyacağınız enerjinin büyük bir kısmını sağlayacaktır.

TAKVİM UYGULAMASINI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN