Bugünkü
Takvim

Üroloji ve . Dr. : yayılıyor

Kısırlık yayılıyor
Üroloji ve . Dr. , yanlış beslenme ve kariyer hedefli geç evliliklerin kısırlığı artırdığını söyledi. Kadın ve erkeklerde görülen kısırlığın görülme oranının yüzde 50'ye kadar yükseldiğini belirtti. Şu bilgileri verdi:
Günümüzde kısırlığın bu kadar yaygınlaşmasının sebebi nedir? Sağlıksız beslenme ve hareketsiz yaşam kısırlığın ana nedenleri arasında yer alıyor. Günümüzdeki teknolojik gelişmelere rağmen , hızla artıyor. Endüstriyel beslenme alışkanlıkları, hormonal dengesizlikler ile suni şekerli beslenme kısırlığı kaçınılmaz hale getiriyor.
Geç yaşta evliliğin kısırlığa etkisi ne? Geç yaşta yapılan evlilik ve ileri yaşlara ertelenen çocuk sahibi olma kararı da kısırlığa neden oluyor. Sperm ve yumurta kalitesini olumsuz etkiliyor. Bu sorun önce aile, ardından toplumsal sorunlara neden oluyor.
Kısırlık tedavisi için çiftlere ne önerirsiniz? Kadınlarda yumurta, erkeklerde de sperm kalitesinin bozulması ile görülen kısırlığın tedavisi için tüm risk faktörlerinin ortadan kaldırılması gerekir. görüş alınmalı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.