Bugünkü
Takvim
  • Memurlar
  • 13.09.2019 09:07
  • Son Güncelleme: 13.09.2019 09:07

memur işçi ve nedir? İŞKUR üzerinden Polis, , 67 bin memur, 70 bin kişi alınacak!

Kamuya Polis, , 67 bin memur, 70 bin kişi alınacak! İşte memur işçi ve . Yıl sonuna kadar 10 bin polis ve yaklaşık 29 bin sağlık görevlisi istihdam edilecek. Bununla birlikte zabıt katibi, PTT postacı, Bakanlığı ise orman mühendisi alımı için ilan vererek binlerce kişiye iş kapısı açtı. İşçi ve işvereni buluşturan İŞKUR, istihdam oluşturmada büyük öneme sahip. Kuruma verilen ilan sayısı 70 bin civarında. Bunun 9 bin 783'ü beden işçisi, yani 'vasıfsız' elemanları kapsıyor. Geri kalanı ise gıdadan tekstile, inşaattan e kadar birçok alanda işçi arayışını içeriyor. İşsiz olup da iş arayanlar, 'iskur.gov.tr' adresinden kaydolup, TC kimlik numarasıyla başvuru yapabiliyor.

İş arayanlara sevindiren haber! 67 bin memur, 70 bin işçi alınacak

İş arayan binlerce vatandaşa müjdeli haber geldi. Kamu tarafında yeni kadrolar açıldı ve insanların yüzü güldü. 2019 yılı sonuna kadar parça parça olarak toplamda 67 bin memur, 70 bin kişi alınacak. Türkiye'nin önemli kurumlarından Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) tarafından da, 2019 yılı içinde 1000 personel alımı yapılması planlanıyor. Haziranda başlaması öngörülen personel alımlarının, kısa sürede tamamlanması hedefleniyor. Türkiye genelindeki birçok ilde alım yapacak olan KYK, ilan detaylarını internet sitesi üzerinden duyuracak. Peki İŞKUR memur işçi ve personel alım şartları nedir?

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.