Bugünkü
Takvim

Dayan Herkül

Efsane halterci , karaciğer nakli oldu. ‘Cep Herkülü’ bu sayede sirozdan kurtuldu. Ancak şimdi de beyninde hasar oluştu.

Dayan Herkül
Eski milli halterci Naim Süleymanoğlu, hayatı yüklendi! "Dünya halterinin yaşayan efsanesi" olarak hafızalara yerleşti. "Cep Herkülü" lakaplı sporcu, Dünya, Avrupa ve Olimpiyat şampiyonluklarını kazanarak tarihe geçti. Ancak 50 yıllık hayatına büyük başarılar sığdıran Süleymanoğlu'nun sağlık durumu kötüleşti. Karaciğer yetmezliğine yakalanan Süleymanoğlu, 25 Ağustos'ta Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne gönderildi. 6 Ekim'de milli halterciye Prof. Dr. Kamil Yalçın Polat ve ekibi tarafından karaciğer nakledildi. Nakilden sonra yoğun bakında tutulan Süleymanoğlu'nun sağlık durumuyla ilgili kötü haber geldi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yakından ilgilendiği sporcunun beyin damarlarında kanama meydana geldi. Karaciğer nakliyle ilgili taburcu edilebilecek durumda olan milli halterci, epilepsi geçirdi. Nöroloji doktorlarının, Süleymanoğlu'na beyin ödemi, kanama ve yoğun bakımda uzun süre kaldığı için enfeksiyon tedavisi uyguladığı öğrenildi. Süleymanoğlu'nun beyin damarlarında genişleme ve genişlemeye bağlı kanamaların olduğu kaydedildi. Enfeksiyon, beyin ödemi ve kanamadan dolayı Süleymanoğlu'nun tedavisinin yoğun bakımda devam ettiği bildirildi.

Erhan ÖZTÜRK

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.