Bugünkü
Takvim

Gereğini yaparız

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, AK Parti MYK toplantısında belediye başkanları ile ilgili süreci anlattı: Çok kısa süre içinde gereği yapılacak. Gereğini yapmayan olursa biz gereğini yaparız

ABONE OL
Gereğini yaparız
başkanlığında toplanan AK Parti MYK'da, sorunlu teşkilatlar ve belediyeler masaya yatırıldı. MYK üyeleri, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek başta olmak üzere görevden ayrılması beklenen belediye başkanları ile ilgili sürecin nasıl devam ettiğini sordu. Erdoğan da bunun üzerine, "Melih Bey ile son kez konuştum; Gereğini yapacak çok kısa süre içinde" dedi. Erdoğan, bazı belediye başkanlarının istifada direndiğinin hatırlatılması üzerine de net konuşarak "Gereğini yapmayan olursa biz gereğini yaparız" ifadelerini kullandı. Erdoğan'ın bu sözleri, Gökçek'in kısa bir süre içinde görevi bırakacağı şeklinde yorumlandı. Gökçek'in istifasının ardından Ankara'da da İstanbul benzeri bir süreç işletilecek. Erdoğan, istişare toplantısı ve burada temayül yoklaması yapacak. Bu arada Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın MK YK toplantısında görevlerini bırakmasını işaret ettiği 5 şehre ilave olarak Uşak da gündeme geldi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.