Bugünkü
Takvim

Rezaleti tüm dünyaya anlattı

ABONE OL
Rezaleti tüm dünyaya anlattı
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, New York'ta Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'nda konuştu. Hollanda'da yaşanan faşist rezaleti tüm ayrıntılarıyla anlatan Kaya, "Bizler Türk Konsolosluğuna girmek isterken engellendik. Bizim vatandaşlarımız da oradaydı ve bizim araçlarımızı polis çevrelerdi. 6 saat boyunca insan haklarından, ihtiyaçlarımızdan mahrum kaldık. Diplomatlarımızı, delegasyonumuzun temsilcilerini ve beni, bu haklardan mahrum bırakarak uluslararası hukuku ihlal ettiler. Temel haklarlar, çerçevesinde Türkiye'nin bir kadın bakanını engelleyerek kendi toprağımıza, konsolosluğumuza girmemizi engelledi" dedi. İfade özgürlüğü, toplanma özgürlüğünün engellendiğini dile getiren Bakan Kaya, şunları kaydetti: Bu vahşi ve katı bir şekilde gerçekleştirildi. 2017 yılındaki bu tutum şunu gösteriyor ki, Avrupa'nın kalbinde bile ciddi sorunlarımız söz konusu. Hollanda birçok Avrupa ve BM Sözleşmelerini ihlal etti.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.