Bugünkü
Takvim

'ya bak!

27 yaşındaki kadın, İzmir'de bir merkezine dava açtı. Şikayetinde "Kadın yerine erkek masör geldi, istemediğim şekilde yaptı" dedi

SPA'ya bak!

İzmir'de düğün organizasyonları yapan bir şirkette çalışan Açelya M. (27), geçen Ocak ayında arkadaşlarının önerisi üzerine Alsancak'taki bir merkezine gitti. Önce cilt bakımı yaptıran genç kadın, daha sonra yaptırmaya karar verdi. Masajı da bir kadın masörün yapmasını istedi. Ancak bir süre sonra masaja erkek masörün devam ettiğini fark etti. Salonu terk eden genç kadın avukatı aracılığıyla mahkemeye başvurdu.

'KENDİMDE DEĞİLDİM'
Dilekçesinde isteği üzerine masaja kadın masörün başladığını anlatan Açelya M., "Sakinleşmek ve dinlenmek için gözlerimi kapatmıştım. Masajın sertleştiğini hissedince gözümü açtığımda kadın masörün yerine bir erkek masörün devam ettiğini gördüm. Odadan çıkmasını isteyip, sonra da yerimden kalktım" dedi. Erkek masörün masaj yapmasından rahatsız olduğunu belirten Açelya M., "Özellikle kadın masör istemiştim. Kadın masörün masaja başlamasından sonra ben kendimde değilken ve bilgim dışında bir erkek masörün bana masaj yapması hem saygısızlık hem de tacizdir. Günlerce kendimi çok kötü hissettim. Psikolojim alt üst oldu. Bir uzmandan psikolojik destek almak zorunda kaldım. Müşterilerinin özel tercihlerine dikkat etmeleri gerektiğini öğrensinler" diye konuştu. Genç kadın, merkezin sahibi Rahmi K. ile masör Ali Z'den 25 bin TL manevi tazminat istedi.

Ali EYCE

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.