Bugünkü
Takvim

saadet zinciri!

DAEŞ saadet zinciri!
Terör örgütü 'in militan kazanma yöntemlerini araştıran Birleşmiş Milletler (BM) yetkilisi Elzbieta Karska, Brüksel'de düzenlediği basın toplantısında militanların yeni cihatçıları ve Irak'a çekmek için sosyal medyanın yanı sıra yabancı savaşçıların geldikleri ülkelerdeki çevrelerini de kullandığını belirtti. Karska, "Yeni militanları Irak ya da Suriye'ye getirenlere iki bin, üç bin hatta 10 bin dolara kadar para ödülü verildiği haberlerini alıyoruz. Ödül miktarı getirilen kişinin becerilerine göre değişiyor. Eğer gelen kişi eğitimliyse, örneğin bilgisayar yazılımcısı ya da doktorsa ödül daha artıyor" diye konuştu.


kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.