Bugünkü
Takvim

Umut'u karardı!

ABONE OL
Umut'u karardı!
ANTALYA'nın Aksu ilçesinde yaşayan Gülsüm Kabadayı, 7 yıl önce geçirdiği trafik kazası sonucu felç kalan ve hafızasını kaybeden gence kol-kanat gerdi. Fedakarlığıyla dünyaya haber olan Kabadayı, 427 liralık borç yüzünden evinin elektriği kesilince karalar bağladı! Gülsüm Kabadayı'nın ayakta alkışlanan fedakarlığı, 2008 yılında başladı. Geçirdiği kaza sonucu komaya giren ve Rus olduğu iddia edilen gencin üzerinden kimlik çıkmadı. Talihsiz genç, Akdeniz Üniversitesi'ne kaldırıldı. Felç olup, hafızasını kaybeden gencin yolu, aynı hastanede bulunan Gülsüm Kabadayı ile kesişti.

'ÖDEYECEK İMKANIM YOK' DEDİ
3 çocuk annesi Kabadayı'nın yüreği, kimsesiz kalan genci ortada bırakmaya el vermedi. "Umut" adını verdiği genci evine götüren Kabadayı, onu evlatlarından ayırmadı. Umut'un koruyucu annesi oldu. 7 yıl boyunca yatalak Umut'a bir bebek gibi baktı. Eli öpülesi anne, talihsiz genci iyi yaşatmanın mücadelesini verdi. Fedakarlığı ise dünyanın gündemini sarstı. Ancak Kabadayı, evine gelen 427 liralık elektrik faturasını görünce ne yapacağını şaşırdı. Bakım ücretiyle geçinen Kabadayı, faturayı ödeyemedi. Dün sabah, evin elektriği borç yüzünden kesildi. Battaniyesinden yatağına kadar her şeyi elektrikle çalışan Umut ise soğukta kaldı. , 'Oğlum' dediği Umut'u battaniyeye sarıp, ısıtmaya çalıştı. Gözyaşlarına boğulan fedakar anne, bakım ücretiyle geçindiklerini ve elektrik faturasını ödeme imkanının olmadığını söyledi. Kabadayı, "Görevliye 'Kesme' diye yalvardım. Beni dinlemedi. Umut'u üşümemesi için battaniye ve yorganlara sardım. Kış günü ne yapacağımızı bilmiyorum" dedi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.