Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 26.01.2015 Gazete
ABONE OL

Ölüm turları

İstanbul sokakları yarış pistine döndü. Modifiyeli araçlar caddelerde tur atmaya başladı. Birçok genç kazalarda öldü. Son örneği yine Kadıköy'de yaşandı...

Ölüm turları
Sokaklar yarış pistine döndü, ölümler çoğaldı. Özellikle Kadıköy, Bostancı Sahili, Suadiye, Bağdat Caddesi'nde hız tutkunları caddelere çıktı. Otomobilleriyle hız yapan gençler, yaşanan kazalarda hayata gözlerine yumdu! Kazaların son örneği de yine Kadıköy'de yaşandı. Önceki gün Maltepe istikametine giden Utku Saraç, gaz pedalına fazla yüklendi. Otomobiliyle makas atmaya başladı. Hatalı sollama sonucu, içeresinde iki kişi bulunan Serhat Duran'ın otomobiline çarptı.

HURDA YIĞINI!
Duran ile arkadaşı Burak Yenihayat'ın içinde bulunduğu araç takla attı. İki genç hurda yığınına dönen araçta sıkıştı. Duran, sağlık ekiplerinin müdahalesinin ardından ambulansla hastaneye kaldırıldı. Burak Yenihayat ise tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Talihsiz gencin cesedi ise itfaiye ekipleri tarafından araçtan çıkartıldı.

'GÜLÜMSE GEÇİYORUM'
Diğer aracın sürücüsü Utku Saraç gözaltına alındı. Kaza sonrası takla atan araçtan düştüğü belirtilen "Gülümse geçiyorum" yazısı ve yerdeki alkol şişesi dikkat çekti. Hayatını kaybeden Burak Yenihayat cenazesi Göztepe Eğitim ve Araştıma Hastanesi morguna kaldırıldı. Polis olayla ilgili inceleme başlattı.

YARIŞÇILARA CEZA YAĞMIŞTI
Modifiye araçları ile İstanbul sokaklarını yarış pistine çevirenlere polis ceza yağdırmıştı. İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nün, kod adı 'Formula' olan operasyonları kapsamında bu yılın ilk 6 ayında 14 bin 500 aracın sahibine 80 ila 356 lira arasında değişen cezai işlem uygulandı. Özellikle de İstanbul Kadıköy, Bostancı Sahili, Suadiye, Bağdat Caddesi, Sütlüce ve Merter yanyolda sivil polisler gece geç saatlerde düzenlenen yarışlara baskın yaptı. Ceza kesilen araçların aralarında 'Porsche' başta olmak üzere çok sayıda lüks marka ve modelin de yer aldığı belirtildi. 600'ün üzerinde araç ten men edilirken; vatandaşlar verilen cezaların daha caydırıcı olması gerektiğini söyledi.