Bugünkü
Takvim

Kaçak

İnsan tacirleri, felakete demir aldı! 'Norman Atlantic' adlı taki ın nedeni netleşmeye başladı. n makamlarına göre, kaptan biner euro karşılığında çok sayıda kaçağı gemide sakladı. Göçmenler ısınmak için ateş yakınca facia yaşandı

Kaçak yangın
faciasıyla ilgili ayrıntılar netleşmeye başladı. Gemideki ı, ısınmak isteyen kaçak göçmenlerin çıkardığı iddia edildi. "Norman Atlantic" adlı feribot, geçen Pazar Yunanistan'ndan 'ya doğru demir aldı. Adriyatik Denizi'nde feribotun garaj bölümü alev aldı. Yangın kısa sürede her yeri sardı. Denizin ortasında tam bir can pazarı yaşandı. Feribot yanarken Yunan ve İtalyan kurtarma ekipleri helikopterlerle olay yerine ulaştı. Şimdiye kadar biri Türk 13 kişinin öldüğü belirtildi. Yangının çıkış nedeni ise karanlıkta kaldı. Feribotta önce 53'ü Türk 422 yolcu ve 56 mürettebatın olduğu açıklandı. Ancak daha sonra yolcu sayısının daha fazla olduğu ve net rakamın bilinmediği iddiaları yayıldı. İtalyan makamları ise bu iddiayı güçlendiren bilgilere ulaştı.

30 KİŞİNİN İSMİ LİSTEDE YOK
İddialara göre, feribotun kaptanı ve yardımcısı, çoğu Afgan olan kaçaklardan biner euro alıp, onları feribotun en alt katındaki garajda sakladı. Kaçaklar ise ısınmak için bir lastiğin içinde ateş yaktı. Lastikten sıçrayan kıvılcım, bir araca sıçradı. Kıvılcım benzinle temas edince alevler her yere sıçradı ve denizin ortasında facia yaşandı. Şimdiye kadar kurtarılan yolcular arasında bulunan 30 kişinin isminin, yolcu listesinde yer almaması ise "Feribotta kaçaklar vardı" iddialarını doğruladığı belirtiliyor.

4 TÜRK KAYIP
Feribotta
çıkan yangın nedeniyle Havise Savaş isimli Türk vatandaşı hayatını kaybetti. Savaş ile yeni yıl tatiline çıktığı belirlenen Dr. Hakan Akkaya da dahil olmak üzere 4 Türk'ün ise kayıp olduğu iddia edildi. Şimdiye kadar 281 kişinin kurtarıldığı açıklanırken, kurtarılanlar listesine, çoğu yolcunun isminin 2 kere yazıldığı öne sürüldü.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.