Bugünkü
Takvim

Baba dava

, yıllarca aile dostu olarak bildiği adamın, 'Senin gerçek baban benim' sözüyle şoke oldu! Genç kadın, önce nüfusuna geçirmek isteyip sonra reddeden biyolojik babasına dava açtı

Baba dava
İzmirli 'ın Türk filmlerine senaryo olacak hayatı 1968 yılında İzmir'de yaşayan annesi Rezzan Acül'ün, iki çocuğunu ve eşini bırakarak Almanya'ya çalışmaya gitmesiyle başladı. Acül, evli olmasına rağmen burada aynı evin odalarını paylaştığı İstanbul'dan gelen Halim Bükçüoğlu'ndan hamile kaldı. Bükçüoğlu başka biriyle evlenince Rezzan Acül durumu eşine anlatıp bir hata yaptığını söyledi. Eşi de Rezzan'ı nüfusuna aldı. Halim Bükçüoğlu ise zaman zaman Berrin'in yanına gelip, aile dostu olarak onun maddi ve manevi ihtiyaçlarıyla ilgilendi. Bir gün ameliyat için hastaneye yatan Bükçüoğlu, yanına çağırdığı Berrin'e, "Senin gerçek, baban benim. Dava aç, kabul edeceğim" dedi. Berrin de davayı açtı. Ancak Bükçüoğlu bu kez de, "Ben senin baban değilim" diyerek davayı geri çekmesini istedi.

5 MİLYON LİRALIK VİLLA
Dava da zaman aşımına uğradı. Avukat Varol Turbay, geçen yıl Anayasa Mahkemesi'nin babalık davalarıyla ilgili "Hak düşürücü süreyi" kaldırdığını söyleyince 39 yaşındaki Berrin Aşık, İstanbul Beylerbeyi'ndeki 5 milyonluk villasında yaşayan Halim Bükçüoğlu'na karşı 13 yıl sonra yeniden babalık davası açarak DNA testi yapılmasını istedi.

Ali EYCE

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.