Takvim

Bugünkü
Takvim
ABONE OL

Kanlı adalet!

Hain bir planla kan davalılarını adliyeye çeken , pusuya yattığı koridorda dehşet saçtı. İki kan davalısına 12 kurşun sıkan Aktaş, çifte müebbet aldı

Kanlı adalet!
Erzurum'un Tekman İlçesi'ne bağlı Aşağı Tepecik Köyü'nde yaşayan Aktaş ve Sarı aileleri arasında 2005 yılında mera kavgası yüzünden çıkan kavgada, Abdulkadir Sarı, Mehmet Hatip Aktaş'ı öldürdü. O gün 16 yaşında olan da cinayete saklandığı kayanın arkasından tanık oldu. Zanlı tutuklanırken, Aktaş ailesi fertleri köyü terk etti. İntikam ateşiyle yanan Mehmet Aktaş, Abdulkadir Sarı'nın kardeşlerini öldürmek için yıllarca fırsat kolladı. 'İntikam saldırısı' duyumları, köyün muhtarı olan kardeş 'ya da ulaştı. Sarı bu nedenle köyden dışarıya çıkmadı. Tedbirli davranan Sarı'ya ulaşamayan Aktaş ise şeytani bir plan hazırladı.

'OH BE, RAHATLADIM!'
Aktaş, Yılmaz Sarı hakkında Tekman Cumhuriyet Savcılığı'na 'uydurma' bir suç duyurusunda bulundu. Muhtar Sarı, kardeşi Emin Sarı ile birlikte adliyeye gitti. Sarı kardeşler, 'güvenli' gördükleri binada Aktaş'ın tuzağına düştü. 12 kurşun sıkan zanlı, bıçakla iki kardeşi öldürdü. Cinayetin ardından, "Oh be rahatladım, babamın intikamını aldım" diyen Aktaş, iki kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

Sinan AYDIN