Bugünkü
Takvim

ABD'yi fethetti

Türkiye'nin 4. yüzü, dünyayı hayran bıraktı. ABD'li doktorlar, 'ın yeni halini görünce, 'ın kapısını çaldı. Bilimadamları, tıpta devrim yapan Türk doktordan operasyonla ilgili bilgi aldı

ABONE OL
ABD'yi fethetti
, ve 'in ardından 4. yüz nakli 'a (34) nakledildi. Akdeniz Üniversitesi'nde yapılan 2. yüz nakliyle yeni yüzüne kavuşan Çolak, ameliyatın ardından verdiği pozla dünyayı şaşırttı. Çolak'ın yüzünü çok beğenen ABD'deki yüz nakli merkezleri, naklin mimarı 'ın peşine düştü. Özkan'dan, Çolak'ın yüzünün fotoğraflarını isteyen merkezler, naklin detaylarına da ulaşmak istedi.

GÖZ KAPAĞI NAKLİNİ SORDULAR
ABD'li doktorlar, Özkan'a özellikle göz kapağı naklinde hangi kasların nasıl bağlandığını sordu. Ayrıca Çolak'ın yüzünün iyileşme sürecini gün gün öğrenmek istedi. Prof. Dr. Özkan ise ABD'li uzmanların isteklerine olumlu yanıt verdi. Türk doktorun ABD'lilere, Çolak'ın ameliyatı ve özellikle göz kapakları ile ilgili tüm detayları paylaştığı belirtildi. Özkan'ın ikinci yüz nakli yaptığı Çolak'ın yüzünü gün gün takip ettiği ve konuyla ilgili rapor tuttuğu kaydedildi. Dünyanın takdirini toplayan doktorun, Çolak'a yapılan yüz nakli ile ilgili makale yazacağı ve görüntü ve fotoğraflarla ameliyatın detaylarını anlatacağı öğrenildi.

TURAN ÇOLAK AĞLAYACAK
Akdeniz Üniversitesi, Turan Çolak'ın durumu ile ilgili basın açıklaması düzenledi. Turan'ın rahatlıkla yiyip içebildiği ve çok net konuşabildiği öğrenildi. Herkese "Yüzüm nasıl olmuş?" diye soran Çolak'ın yakında gözyaşı bile dökebileceği kaydedildi.

OTOPARKÇI UĞUR
Türkiye'nin ilk yüz nakli olan hastası Uğur Acar, iş sahibi oldu. Uğur'un, ameliyat olduğu Akdeniz Üniversitesi'nde otopark görevlisi olacağı öğrenildi. Acar, "Sigortam başladı. Ancak ayrıntılı görevim hakkında bilgi verilmedi" dedi. Kamera karşısına çıkmanın kendisini heyecanlandırdığını söyleyen Uğur Acar, yeni yüzüyle jilet veya başka bir reklam filminde oynayabileceğinin sinyallerini verdi.
kalan karakter 1000

KARA KARA

Allah razı olsun hocamızdan.Yaptıkları meslek inanın çok kutsal.

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır0
cevapla 23.05.2012 13:23
Kenan Kenan

Bir Türk olarak gurur duydum

Aynı Görüşte misiniz?
evet5
hayır0
cevapla 23.05.2012 13:00
Yıldırım SÖĞÜT Yıldırım SÖĞÜT

Yüz akımız.

Aynı Görüşte misiniz?
evet6
hayır0
cevapla 23.05.2012 11:16
aydın aydın

işte hayat kurtarmak bu allah razı olsun ömer beyden

Aynı Görüşte misiniz?
evet8
hayır0
cevapla 23.05.2012 10:59

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.