Bugünkü
Takvim

100 den 69'u gördü

ABONE OL
Hemşirelerin %69'u şiddet gördü
Hasta yakınları tarafından e maruz kalan doktorların yanı sıra lerin de şiddet gördüğü ortaya çıktı. Türk Sağlık-Sen'in, sağlık çalışanlarına uygulanan şiddete yönelik anketi, doktorlar gibi hemşerilerin de şiddet mağduru olduğunu gösterdi. 407 hemşirenin katıldığı anket sonucuna göre; hemşirelerin yüzde 69'u görevi başında şiddete uğramış. Ankete katılan hemşirelerin yüzde 9'u hatırlayamayacağı kadar fazla sayıda, yüzde 10'u en az bir kez, yüzde 31'i birkaç kez, yüzde 11'i birçok kez görevinin başındayken şiddete uğramış, yüzde 31'i ise hiç şiddete maruz kalmamış. Türk Sağlık-Sen Başkanı Önder Kahveci, bir an evvel sağlık çalışanlarının korunmasını sağlayacak düzenleme yapılmasını istedi.

Hüsniye ORALkalan karakter 1000

fenerli fenerli

sağlık ve diğer alanlarda çalışanlara şiddet uygulayanlara yazıklar olsun,Allah akıl fikir versin diyorum.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 13.05.2012 17:25

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.