Bugünkü
Takvim

'Defne'tti

'ın hayata son kez dokunduğu bu kez eşini ağırladı. Çocuğunun annesini kaybeden , acıdan 10 gün sonra soluğu aynı yerde aldı

Fi'yas'ko
Şair Cemal Süreya'nın dediği gibi "Her ölüm erken ölümdür"... Bu dizeler 2 Şubat sabahı genç bir bedende vücut buldu. Katıldığı dans yarışmasıyla her hafta milyonlarca kişinin evine konuk olan , bir evde ölüm soludu. Defne'nin hayata gözlerini yumduğu ev ise gazeteci Ahmet Altan'ın oğlu Kerem'in eviydi... 36 yaşındaki kadının acı sonu kadar ölümle ilgili soru işaretleri de sıra sıra dizildi.

ÖFKELİ GÖZLER...
Hüznün gölgesi içinde bakışlar ise iki kişiye, Defne'nin oğlu Can (1.5) ile eşi 'a çevrildi. Biricik aşkının ölümüyle şok geçiren genç adam isyan etti, dövündü, gözyaşı döktü. Ve acı olaydan bir hafta sonra eşinin Zincirlikuyu'daki mezarına gitti, ona veda etti.

Ancak bir film olan hayat önceki akşam İlker'i, eşinin son kez nefes aldığı 'e taşıdı. Genç adam, önceki gece arkadaşlarıyla Beyoğlu'ndaki Mektup Bar'a gitti. Henüz 10 gün önce eşini kaybeden İlker'in yanındaki sarışın bayanla samimi tavırlar sergilemesi, mekandakilerin dikkatini çekti. Mekandakiler, "Nasıl olur, acı bu kadar çabuk nasıl unutulur. Daha birkaç önce eşinin mezarına gidip ağladı" diye öfkelendi. O öfkeli vatandaşlardan biri de hemen muhabirimiz Ufuk Özcan'a haber verdi. Muhabirimiz hemen mekanın önüne gitti. Ve dakikalar sonra Solmaz yanındaki sarışın bayanla bardan çıktı. Bütün gece alkol alan genç adam, patlayan flaşlarla şok yaşadı. Biricik aşkının ölümüyle ıslanan gözlerde bu kez şaşkınlık vardı. Solmaz, soruları yanıtsız bırakıp evinin yolunu tuttu.

ÖLÜMÜ ŞÜPHELİ
Defne'nin ölümü, içinde kocaman soru işaretlerini de barındırıyor. Genç kadının trajik sonuyla ilgili her gün farklı bir açıklama yapılıyor. İşte hazin sonla ilgili önemli bir tespit de İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Adli Tıp Ana Bilim Dalı Başkanı Gürsel Çetin'den geldi. Çetin, genç kadının ölümünün şüpheli olduğunu ifade etti. Çetin, şunları söyledi: "Otopsi için örnekler alınır. Nedir örnekler, vücut sıvıları ve doku. Sonra adli tıp inceler. Bu inceleme bulgulara göre aylar sürebilir. Ölüm sebebi alkolden, maddeden ya da alkolle var olan bir hastalığın tetiklenmesinden olabilir. Ama hiçbiri de olmayabilir. Otopsi, aynı zamanda kişinin nelerden ölmediğini bulmak için de yapılır.
Prosedür şudur: Otopsi yapılır. Bulgular elde edilir. Bulgular raporla savcıya gönderilir. Bu aşamaya kadar her şey gizlidir hiçbir açıklama yapılamaz."

kalan karakter 1000

misafir misafir

yalnız zavallı adam hayattayken böyle küçük bir duruma düşüyor adamın bir ihanetini göremiyorum ben niye kimse bunu görmüyor haklı olabilmek için illa ölmek mi lazım....

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 14.02.2011 14:50
kahraman kahraman

ilker yasinin yaptıgı iğren bir haraket.zavallı defne

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır3
cevapla 14.02.2011 14:34
kahraman kahraman

ben kocasının yaptıgı bu hareketi onaylamyorum hatta kınıyorum defnenin ölümünün üzerinden daha 40 gün bile geçmedi defne yattıgı yerde şu anda huzursuzdur .mekanı cennet olsun

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır1
cevapla 14.02.2011 14:32
isimsiz isimsiz

simdi nasil defne hanimin ölümünü sorgulamiyorsam bunuda sorgulamak istemiyorum.cünkü nasil defne hanimin o gece oraya nasil ve neden gittigini bilmiyosam,yasin beyin yanindaki kisininde kim oldugunu bilmiyorum,belki yakin arkadasi,belki akrabasi.yasin bey,bu hanim kiz arkadasimdir demedigi sürecede yorum yapmak yanlis olur.

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 14.02.2011 12:28
desperado desperado

miilet olarak her alanda böyleyiz işte,zavallı kadın sadece öldüğüyle kaldı,,zengin çocuğu gecelere aksın dursun,,zavallı kadın kara toprakta dursun,bu dünyanın yavşak adaletidir,,,

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 14.02.2011 12:14

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.