Bugünkü
Takvim

Senfoni zulmü

Kampüste Senfonik Akşamlar konserini izleyen yüzlerce kişi senfoni orkestrasını ayakta alkışladı Bir lu "İşkence bu" diye tepki gösterdi

ABONE OL
Senfoni zulmü
'nın (CSO) Atatürk Üniversitesi'ndeki konseri "Bayburt Bayburt olalı böyle zulüm görmedi" sözünü 'da hayata geçirdi. Bir izleyicinin "Abi adama işkence ediyor bunlar" notu sanatçıları şoka uğrattı. CSO'nun 'Kampüste Senfonik Akşamlar' turnesi kapsamındaki konserlerin ikincisi önceki gece Erzurum'da gerçekleştirildi. Yüzlerce müziksever, Türk ve yabancı bestecilerin eserlerini ayakta alkışladı. Rengim Gökmen yönetimindeki orkestranın solisti ise dünyaca ünlü piyanist oldu. Salon, konseri dinlemek için gelen vatandaşlarla dolup taştı. İzleyiciler konser bitiminde sanatçıları ayakta alkışladı. Salon girişine konulan ve üzerinde 'Görüş ve önerileriniz için teşekkür ederiz' yazısının bulunduğu hatıra defterine onlarca övgü dolu mesaj yazıldı. Ancak bir mesaj herkesi şoka uğrattı. "Abi adama işkence ediyor bunlar yav!' notunu kimin yazdığı anlaşılamadı. Turne kapsamında orkestra sırasıyla Rize, Trabzon ve Giresun'da da konserler verecek.

İSYAN ETTİREN REPERTUAR
1'inci Piyano Konçertosu-FranzLiszt
Hafif Süvari Uvertürü-Franz Von Suppe
Fındıkkıran Bale Süiti'nden bölümler-Çaykovski
Macar ve Slavdansları
Telli Turnam-Nevid Kodallıkalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.