Bugünkü
Takvim

70 milyonluk talihli 197 gün sonra ortaya çıktı!

talihlisi 197 gün sonra ortaya çıkıp yetkilileri aradı. Gurbetçi olduğunu söyleyen kişi bileti ’da evinde unuttuğunu söyledi. Ancak ortaya çıkmadı. Milli Piyango Genel Müdürü Bekir Uçar, ‘Para hazır bekliyoruz’ dedi

Milli Piyango İdaresi'nin 2019 yılbaşı özel çekilişinde 70 milyon liralık yi kazanan talihli, 197 gün sonra 'ortaya çıktı' iddiası ortalığı karıştırdı. Ajansa düşen habere göre; dün sabah İdaresi'ni arayan talihli 'ya gelerek ikramiyesini alacağını açıklandı. İsmini vermek istemeyen ve gurbetçi olarak Avrupa'da yaşadığını söyleyen talihli, 'a bir cenaze töreni için geldiğini, evinde bıraktığı bileti bulunca, çok şaşırdığını ve büyük ikramiyenin kendisine çıktığını fark ettiğini söyledi.

KİMSE GELMEDİ
Dün itibariyle Ankara'ya giderek parayı alacağını bildiren sahte taliplinin yalanı çabuk ortaya çıktı. Milli Piyango idaresi saat 17.00 sıralarında bir açıklama yaparak kimsenin kendilerine parayı almak için müracaat etmediğini duyurdu. Milli Pilango İdaresi Genel Müdürü Bekir Yunus Uçar, sabah saatlerinde bir kişinin kendilerini aradığını belirterek, "Ödeme birimimize ilgili talimatı verdik" dedi. Uçar, şöyle devam etti: "Umut ediyoruz ki gelip ikramiyesini alır. Eğer ödeme gerçekleşirse ödendi bilgisinin kamuoyu ile paylaşılacak. Talihliyim diyen şahsın ilk uçakla gelmesini istiyoruz."

FAİZ KAYBI 8 MİLYON TL
Milli Piyango'nun yılbaşı çekilişinde 70 milyon liralık büyük ikramiye isabet eden tam biletin Üsküdar'daki bir seyyar bayide satıldığı ortaya çıkmıştı. Talipli ikramiyeyi alıp yılbaşında 70 milyon TL ile gram altın alsaydı bugün 82.7 milyonu, mevduata yatırsaydı 78 milyonu olacaktı. Dolar alsaydı 76 milyon, borsaya yatırsaydı 75 milyon lirası olacaktı.


197 GÜNDE NE KAYBETTİ

ALTINDA 13 MİLYON LİRA

MEVDUATTA 8 MİLYON LİRA

DOLARDA 7.6 MİLYON LİRA

BORSADA 5 MİLYON LİRA

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.