Bugünkü
Takvim

belgesiyle % 50 tasarruf

Enerji belgesiyle % 50 tasarruf
Çevre Bakanlığı, binaların yalıtım özellikleri, tüketimleri ve verimlilik performansları hakkında bina sahiplerini bilgilendiren Enerji Kimlik Belgesi () uygulamasıyla, bilinçli ve verimli enerji kullanımı sağlamayı hedefliyor. Binaların yalıtımı, pencereleri, ısıtma ve soğutma sistemlerinin doğru ve bilinçli seçilmesi, yıllık bakımlarının, kontrollerinin ve temizliklerinin düzenli yapılması enerji tüketimini yarı yarıya azaltıyor. Mevcut binaların 1 Ocak 2020 tarihine kadar EKB almak zorunda olduğunu hatırlatan Bakanlık, Mayıs-Ekim 2017 arasında 107 bin 95 binanın EKB aldığını, 2011 yılından bu yana ise EKB sayısının 655 bini bulduğunu açıkladı.


■ Selçuk ADIGÜZEL

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.