Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 30.11.2015 Gazete
ABONE OL

'Yere göğe' 1.6 milyar harcadık

'Yere göğe' 1.6 milyar harcadık
Devlet, son 5 yılda yeryüzü ile ın keşfi ve kullanımına yönelik 1 milyar 571 milyon 825 bin liralık Ar-Ge harcamasında bulundu. Kamunun yeryüzünün keşfi ve kullanımı için yaptığı harcamalar, yeryüzünün kabuğu ve örtüsünün, denizlerin, deniz yataklarının, okyanusların, atmosferin, kutupların keşfi ve bunların kullanımı, iklimsel, meteorolojik, mineral, petrol ve doğalgaz araştırmaları ve hidroloji konularını kapsıyor. Yeryüzünün keşfi ve kullanımına yönelik harcamalar 2014'te 312 milyon 651 bin 278 lira olarak gerçekleşti.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.