Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 23.11.2015 Gazete
ABONE OL

2 milyar $'lık altın bulundu

Soma'dan sonra İvrindi'den de altın müjdesi geldi. 2 milyar doları aşan rezerv, heyecan uyandırdı...

Milyar dolarlık rezerv! Bir ilde daha altın bulundu
Türkiye'de arka arkaya altın müjdesi geliyor. Manisa Soma'nın ardından bir sevindirici haber de Balıkesir İvrindi'den geldi. 800 nüfuslu Değirmanbaşı Köyü'nün Sivritepe, Kabaktepe, Çalkaya bölgelerinde yıllardır yapılan araştırmalarda mutlu sona ulaşıldı. Nurol Holding'in tamamen yerli mühendislerle İvrindi'ye bağlı Değirmenbaşı Köyü'nde gerçekleştirdiği sondaj çalışmasında, 50 bin metrekarelik alanda değeri 2 milyar doların üzerinde olan altın ve gümüş rezervi bulundu. Keşfedilen rezerv, Türkiye'de yerli mühendislerin keşfettiği en büyük oldu. Edinilen bilgiye göre; altın madeninin açık işletmeyle çıkarılması ve dünyadaki en yeni teknoloji ile üretim yapılması öngörülüyor. Enerji Bakanı Ali Rıza Alaboyun, Soma'da 100 tonun üzerinde rezervin bulunduğunu açıklamıştı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.