Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 25.07.2014 Gazete
ABONE OL

Yalan

AA, Gazetesi'nin Köşk seçimi öncesi yalan haberler yaparak algı operasyonu başlattığını açıkladı

Yalan Taraf
Anadolu Ajansı Genel Müdürlüğü, Taraf Gazetesi'nde önceki gün yayınlanan "AA havuzda boğuldu" şeklindeki haberin, "gerçeği çarpıtan, asılsız ithamlarla dolu bilgiler" içerdiğini bildirdi. Açıklamada şunlar kaydedildi: CHP Milletvekili Turgut Dibek'in soru önergesi üzerine verilmiş cevapta AA alacaklarının faturalandırılmış olması nedeniyle tahsil edilememesi gibi bir durum söz konusu değildir" denmesine rağmen, gazete bunu görmezden gelip başka bir bölümünü manşete taşıyarak sanki AA'nın tahsil edilemeyen borcu varmış gibi algı yaratmak istemiştir. AA'nın alacaklarının tümü yapılandırılmış ve ödemeler düzenli olarak yapılmaktadır. AA'nın borçlarını ödemeyi reddeden ve bu nedenle Ankara 31. İcra Müdürlüğü ından icra takibi ve haciz işlemi başlattığı tek kurum Taraf'tır. Taraf Gazetesi haciz işleminin duyulması üzerine dün (önceki gün) (23.07.2014) daha önce reddettiği borcunun bir kısmını ödemiş, ancak yine tamamını ödememiştir.

BASIN TARİHİNE KARA LEKE
Geri kalan borcu için icra işlemleri devam etmektedir. Türk basın tarihine kara leke olarak geçecek Taraf Gazetesi'nin bu habercilik tarzının bugünlerde tekrar etmesinin nedeni yaklaşan Cumhurbaşkanlığı seçimdir. AA, bu seçimde de kritik bir görev üstlenerek sandık başından seçim sonuçları verecektir. Bu asılsız haberlerin amacı AA'nın seçim sonuçlarını itibarsızlaştırmak ve tartışılır hale getirmektir. Nereye ve kime hizmet ettiği bilinmeyen Taraf Gazetesi'ne açılmış olan 48 ayrı davamız bulunmaktadır ve her yalan haberlerle birlikte bu sayı artmaktadır.

kalan karakter 1000

sahaf sahaf

taraf gazetesi, abd nin Türkiyeyi ele geçirme projesi.

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır1
cevapla 25.07.2014 06:33

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.