Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 15.05.2013 Gazete
ABONE OL

Markette zam oyunu

Markette zam oyunu
vatandaşa tezgah kurdu, ürünlerde gramaj oyununa başladı. Paketin gramajını düşürmeye başlayan marketlerin, ürünlerin fiyatını ise aynı tutup gizli zam yaptığı belirlendi. 1 kilogramlık (kg) toz şeker paketleri 750 grama düşürülürken, yarım kg'lik taze kaşar peyniri 400 grama, 2.5 kg'lik yoğurtlar 2 kg 250 grama, gofret 38 gramdan 32 grama indirildi, ama ürünlerin fiyatları düşürülmedi. Perakende danışmanı Nurullah Öztürk, bu uygulamanın özellikle indirim marketleriyle başladığını, tüketicinin bu durumu fark etmemesi üzerine birçok zincire yayıldığını söyledi.

Özge YAVUZ

kalan karakter 1000

isminiiz isminiiz

farkındayız ama elden ne gelir?

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 15.05.2013 15:52
alipapa alipapa

Paketlerin üzerinde gramaj okunaklı bir şekilde yazmıyorsa o zaman iddia doğru.Ama gramaj okunaklı bir şeklde yazıyorsa,tüketici bilinçli olmak zorunda.Okumalı,okuyamayanlarda sorabilirler.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 15.05.2013 12:25

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.