Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 27.03.2013 Gazete
ABONE OL

Son gün'cüler

vermeyenler, 1 Nisan'da vergi dairelerine davet edilecek. Son günü bekleyen 200 bin kişi tespit edildi

Bakan Şimşek'ten önemli uyarı
, geçen yıl verdiği halde bu yıl vermeyen yaklaşık 200 bin mükellef tespit edildiğini belirterek, "Beyanname vermeyen vatandaş 1 Nisan'da vergi dairelerine davet edilecek" dedi. Kira beyannamesi vermeyen mükellefler için 'son uyarı' niteliğinde mektupların posta yoluyla gönderildiğini dile getiren Şimşek, Gelir İdaresi Başkanlığı'nda mükelleflerin tüm bilgilerinin bulunduğunu ve son kez iyi niyet uyarısı yapıldığını ifade etti. 1 Nisan'dan itibaren de vatandaşa 'Neden beyannameni vermedin?' diye sorulacağını anlatan Şimşek, şöyle konuştu: "Kira gelir beyannamesini 29 Mart tarihine kadar vermemiş vatandaşı, 1 Nisan'da davet edeceğiz."

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.