Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 19.03.2013 Gazete

kapışılıyor

'Şifalı' denilen ne talep artıyor Litresi 100 liralık sütler kapış kapış gidiyor

Eşek sütü kapışılıyor
Sağlığa faydalı olduğu yönündeki haberlerle birlikte talep görmeye başlayan , litresi 100 liradan satılıyor. Fethiye'de yaşayan , eşeklerden elde ettiği sütü Türkiye'nin farklı illerine gönderiyor. İşyerinin arka bahçesinde yaptığı ahırda bulunan 2 eşekten süt elde eden Yalçın, günde sağdığı yaklaşık 1.5 litre sütü restoranına gelen müşterilerine ve il dışından talep edenlere litresi 100 liradan satıyor. Eşek sütünün astım, bronşit, siroz, kemoterapi tedavisi gören hastalar ile çocuklarda ateş düşürücü özelliği nedeniyle tercih edildiğini öne süren Yalçın, şöyle konuştu: "Günde yaklaşık 10 kişiye 100 gram, 250 gram gibi miktarlarda eşek sütü satıyorum. Aynı zamanda insanlar restoranıma süt içmek için de geliyor."


kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.